Teplické ředitelství Lesů ČR vede Pavel Rus

0
130

V polovině února letošního roku byl jmenován nový ředitel teplického ředitelství Lesů ČR Pavel Rus. Spolu s dlouholetým libereckým ředitelem Ludvíkem Řičářem zavítali do pracovny hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka. Jednání se zúčastnila také krajská radní pro životní prostředí a zemědělství Jitka Sachetová a vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství Monika Zeman.

Tématem jednání bylo nastínění aktuální situace v lesích na území kraje, kde stále probíhá odklízení popadaných stromů po březnovém orkánu Eberhard, který zasáhl Českou republiku a napáchal milionové škody. Poničené dřevo je nutné co nejrychleji odklidit, aby nebylo napadeno kůrovcem. Právě kůrovcová kalamita a strategie při jejím řešení byla dalším bodem jednání.

Ředitelé hejtmana informovali o organizační změně, kvůli které 1. března lesní správa Rumburk (Šluknovský výběžek) přešla z teplického pod liberecké krajské ředitelství. Do liberecké správy také okrajově spadá i České středohoří, které ze západu do sousedního kraje zasahuje.

Dalším tématem jednání byla také stávající situace v Krušných horách, které byly v devadesátých letech poškozeny imisemi. Došlo k rozsáhlé degradaci lesních půd a odumření lesních porostů. Odsíření elektráren přineslo výraznému zlepšení ovzduší, a Krušné hory se tak pomalu vrací do své původní podoby před poškozením.

Jednalo se také o situaci týkající se hraniční mostu přes potok Černá, který se nachází na hranici se Saskem u obcí Kühnhaide (Sasko) a Načetín (ČR), o sjezdových trasách pro horská kola tzv. singltreky, které na Telnici vybudovali cyklonadšenci, nebo o připravovaných projektech na podporu zadržování vody v krajině.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!