Homerlive
http://www.homerlive.cz/the-most-challenge-ma-sve-viteze-2/

The Most Challenge má své vítěze
Minulý týden se na velkém závodním okruhu mosteckého autodromu představili v plné parádě účastníci soutěže The Most Challenge. Zahájili tak novou sezonu klání, při němž se amatérští jezdci snaží dosáhnout co nejlepšího času na jedno kolo.

Všichni milovníci ostřejší jízdy mají šanci se nadále zlepšovat, termíny jsou vypsány až do konce září. Pomyslnou laťku stanovili dosaženými časy v jednotlivých kategoriích Jan Bečička, Lukáš Hink, Marek Kulhavý, Michal Hink a Karel Lisec (viz tabulky). Nový asfaltový povrch a obrubníky v posledních dvou zatáčkách velkého závodního okruhu by mohly být výzvou i pro loňské účastníky soutěže. Úprava dráhy totiž umožní podle sportovního ředitele společnosti Autodrom Most Michala Marka mimo jiného i zlepšení dříve dosažených časů na jedno kolo.

Prvotním impulzem ke vzniku The Most Challenge byl rekord jednoho z nejznámějších českých závodníků a dvojnásobného vítěze evropského šampionátu cestovních vozů (ETCC) Petra Fulína. Skvělého času dosáhl na mosteckém autodromu právě v sériovém voze. Pomyslně hozenou rukavici ihned zvedl Vojtěch Štajf se Subaru, který se pokusil rekord překonat. Oba počiny vedly organizátory k založení exkluzivního klubu rychlých sériových aut, ve kterém si lidé z řad široké veřejnosti mohou zkusit zajet se svými vozy v rámci volných jízd kolo po okruhu v čase pod dvě minuty. Termíny

The Most Challenge je součástí volných jízd na velkém okruhu. Do konce letošního roku je již vypsána soutěž v určených termínech, vždy od 18.00 do 20.00 hodin.
Post date: 2016-04-28 14:12:52
Post date GMT: 2016-04-28 12:12:52