Turistická sezóna v Krušných horách vypukne tento víkend

0
1120

Turistickou sezónu pro cyklistiku i pěší turistiku zahajuje Destinační agentura Krušné hory ve spolupráci s partnery 14. a 15. května. Sobotní akce se koná v Lesné v Krušných horách. Připravena je Férová snídaně z místních produktů, která  se uskuteční v prostorách Krušnohorského lidového domu a okolních lukách pod vedením členek Horského klubu Lesná v tradičních krušnohorských krojích.

Krušné hory jsou v letních měsících oblíbenou destinací pro cyklistiku i pěší turistiku. Cykloregion Krušné hory nabízí síť šesti set kilometrů okružních cyklotras na české i německé straně Krušných hor. Krása vodních přehrad, rašelinišť a skalních útvarů i divokost horských luk je pro mnohé ještě stále neobjevenou oblastí a pro pěší a především cyklisty představuje ideální místo k objevování zapomenutých koutů. Cyklisté mohou pořádat vyjížďky po Krušnohorské magistrále v okolí Lesné v různě náročných okruzích. Po Krušných horách je provedou cykloprůvodci, kteří jim nejen ukážou tu nejvhodnější trasu, ale také upozorní na přírodní zajímavosti v okolí cyklostezek. Pro pěší turisty je určena výuka nordic walking chůze. Na své si přijdou také děti, které se mohou zúčastnit soutěže zručnosti na horských koloběžkách. Po celý den bude možné ve stáncích nakoupit regionální certifikované produkty. Vyzkoušet si mohou návštěvníci areálu jízdu na elektro kolech, případně si půjčit kola v mobilní cyklopůjčovně.

Pro všechny turisty i cyklisty je určen koncert kapely Nebe. Sobotní den završí táborákem. Na Lesnou budou vypraveny rekreační autobusové linky z Duchcova, Bíliny, Jirkova a Litvínova. V místě je možné parkovat, případně se ubytovat.

Zahájení turistické sezóny v Krušných horách pokračuje také v neděli. Tentokrát se turisté sejdou na Moldavě. Tady je zahájení turistické sezóny spojeno s oslavami výročí 670 let od první písemné zmínky o Moldavě. V rámci zahájení turistické sezóny bude slavnostně otevřeno  Malé moldavské muzeum v Knihovně A. Branalda na Moldavě. Hlavním turistickým lákadlem je ale HUDY Moldavský půlmaraton horský kros přes Pramenáč trasy 24km / 14km / 6km, také jako nordic walking, či běh se psem. K dobré náladě přispěje kapela Pumpičky a ventilky a Divadlo Mazec.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!