Tým Černých andělů povede nový trenér

0
1788

Od nové sezony povede tým mosteckých Černých andělů polský trenér Adrian Struzik, který doposud působil jako kouč v polské nejvyšší ženské házenkářské soutěži u týmu PR Koszalin. V Mostě podepsal dvouletý kontrakt.

Současný trenér ženského týmu Černých andělů Jiří Tancoš bude v klubu působit i nadále a zaměří se na práci s mládeží.

S českou házenou už jsem měl možnost se několikrát setkat, dokonce jsem i jako trenér měl šanci s Černým anděly změřit síly na turnaji v Německu. Sledoval jsem výkony mosteckých házenkářek v Evropských pohárech a jsem přesvědčen o tom, že je to velmi kvalitní tým, který má velmi dobré zázemí a celý klub funguje na vysoce profesionální úrovni. Angažmá v Mostě je pro mne velká výzva a věřím, že to pro obě strany bude příjemná zkušenost,“ uvedl Adrian Struzik.

Rodák z polského Gdaňsku se trenérské práci věnuje zhruba dvacet let, začínal jako trenér juniorek a spolupracoval s ženským družstvem v Gdaňsku, poté působil jako asistent u polského mistrovského týmu Vistal Gdynia. S házenkářkami Štětína získal jako trenér stříbro a bronz v polské nejvyšší ženské soutěži, dvakrát si zahrál finále polského poháru a vybojoval druhé místo v Challenge Cupu. Během angažmá ve Štětíně byl Adrian Struzik asistentem u polského ženského národního týmu a následně trenérem reprezentace juniorek. Jeho zatím posledním trenérským angažmá byl Koszalin. Kromě trénování učí na Štětínské univerzitě, jeho oborem je fyziologie sportu. Je ženatý, má dvě děti.

Každý trenér přichází do týmu s určitou filozofií, tou mojí je hrát velmi rychlou házenou založenou na silné obraně. Pro mě je házená velkou vášní a chtěl bych, aby tu vydržela příjemná atmosféra a týmový duch, abychom se na všechny části naší práce těšili a společně si tento krásný sport užívali,“  doplnil trenér.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!