U osmé školy a nemocnice se rozjely opravy vodovodů

0
526

Obyvatelé ulice V. Nezvala by se měli připravit několik měsíců na rozkopané okolí. Začne tu totiž oprava letitého vodovodu, který je často poruchový.

Stávající litinový vodovod v ulici Vítězslava Nezvala v centru města byl uveden do provozu už roku 1960. „V rámci naší investiční akce v ulici Vítězslava Nezvala bude zrekonstruován téměř 600metrový poruchový úsek vodovodu, na který je připojeno zhruba 1 300 obyvatel,“ uvedl generální ředitel Severočeské vodárenské společnosti Bronislav Špičák. V téže ulici je rovněž zásobní vodovodní řad a kameninová kanalizace z roku 1966. Ty jsou však podle vedení vodárenské společnosti v dobrém stavu a výměnu nepotřebují. „V rámci investiční akce se pro rekonstrukci použije potrubí z litiny o vnitřním průměru 100 mm v délce 594,9 metrů. Součástí stavby je i přepojení všech 12 stávajících domovních vodovodních přípojek na trase,“ doplnil ke stavbě tiskový mluvčí společnosti Jiří Hladík. „Práce budou zahájeny v těchto dnech. Zatím se čeká na vydání výkopového povolení a nabití právní moci stavebního povolení. Práce budou dokončeny do 30. června 2016,“ ujistil ještě mluvčí Jiří Hladík.

Nový vodovod u nemocnice

Zároveň se zrekonstruuje i vodovod v okolí mostecké nemocnice. „Musíme zde opravit téměř kilometrový nevyhovující úsek vodovodu, na nějž je připojeno na 40 obyvatel a záložní přípojka nemocnice. Tím do budoucna přispějeme k pravidelné dodávce pitné vody,“ sdělil generální ředitel. Vodovodní řady slouží jako propojka mezi pásmy vodojemů Ressl a Hněvín III. Vodovod je zčásti v místní asfaltobetonové komunikaci, převážně však v zeleném pásu v hloubce do dvou metrů. „Tento vodovod je starý, jeho technický stav je špatný a je poruchový. Opravovat se budou úseky od ulice J. E. Purkyně areálem nemocnice až po ulici Pod Koňským vrchem. Dokončení se plánuje rovněž na konec června, obdobně jako v Nezvalově ulici,“ komentuje mluvčí Hladík.

Dočká se i čistička

Mezi další stavby v Mostě se zařadí také ještě rekonstrukce přivaděče DN 600 Most, Chanov – Želenice, rekonstrukce čističky v Čepirozích a také rekonstrukce kanalizačního výtlaku Čepirohy, Velebudice. Mezi drobnějšími stavbami také oprava vodovodu v Dělnické ulici.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!