United Energy a město Jirkov podepsaly dohodu o spolupráci v oblasti nakládání s odpady

0
176

V polovině května byla uzavřena Dohoda o partnerství a spolupráci na rozšíření systémového řešení odpadového hospodářství města Jirkova. United Energy a město Jirkov touto dohodou deklarují společný zájem na hospodárném, efektivním a k životnímu prostředí šetrném nakládání s odpady na území města a Ústeckého kraje včetně naplnění závazků a cílů národního i krajského Plánu odpadového hospodářství zejména v oblasti komunálních odpadů.

„Obě strany dohodou stvrzují podporu a společný zájem na přípravě a vytvoření vhodného zařízení na energetické využívání směsných komunálních odpadů na území Ústeckého kraje v Mostě  – Komořanech a zároveň se zavazují v rámci svých možností poskytovat součinnost směřující k realizaci projektu EO Komořany“, osvětlil smysl dohody Petr Mareš, technický ředitel United Energy.

Podobné dohody má United Energy, jež je mateřskou společností EVO-Komořany, a.s. od roku 2011 i s okolními městy Most, Chomutov, Bílina a Teplice. V roce 2018 se k partnerství připojilo město Ústí nad Labem a Kadaň.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!