Ústecký kraj triumfoval v turistickém ruchu

0
1181

Ústecký kraj se letos může pochlubit důležitým prvenstvím. Z celé České republiky právě v Ústeckém kraji přenocovali turisté nejdéle a také jich letos nejvíce přibylo. Ústecký kraj tak porazil i jižní Čechy a jižní Moravu. Vyplývá to ze sdělení Českého statistického úřadu.

Ve 3. čtvrtletí 2017 se meziročně zvýšil počet hostů v hromadných ubytovacích zařízeních o 5,9 procent a počet jejich přenocování o 4,2 procenta. V hlavní turistické sezóně se tak znovu potvrdil trend zvyšující se návštěvnosti. A nejlépe ze všech je na tom Ústecký kraj. Meziroční přírůstek počtu přenocovaných nocí v Ústeckém kraji je vysoce nad republikovými 4,2 procent. Může se pochlubit navýšením o 13,6 procent návštěvníků než loni, především díky zvýšení návštěvnosti nerezidentů. Nerezidenti strávili v Ústeckém kraji o 25,4 procent nocí více než loni. Do hromadných ubytovacích zařízení v celé České republice přijelo ve sledovaném období celkem 7 milionů hostů, což meziročně představovalo zvýšení o 5,9 procent. Zvýšil se počet jak domácích, tak i zahraničních hostů. Rezidentů se ubytovalo o 650 tisíc více než hostů ze zahraničí. Počet domácích se meziročně zvýšil o 6,1 procent, zahraničních o 5,8 procent. Regionálně přibylo hostů ve všech krajích České republiky, ovšem nejvyšší přírůstek hostů zaznamenal Ústecký kraj, kde se ubytovalo o 16,8 procent více návštěvníků než loni.

„Ústecký kraj má zkrátka co nabídnout, ať už je to nádherná příroda Českého Švýcarska, cyklistické vyžití na Labské stezce v Českém středohoří, sportovní aktivity v Krušných horách nebo výlety do historie Dolního Poohří. A že přijelo více nerezidentů, tedy míří k nám cizinci? Aby ne, vždyť jsme Brána do Čech,“ komentoval radostnou zprávu radní Ústeckého kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Zdeněk Matouš a dodává: „Jsem rád, že se úsilí Ústeckého kraje v propagaci cestovního ruchu zúročilo do zvýšené návštěvnosti kraje, dobrá práce. A já za ni děkuji našim pracovníkům v cestovním ruchu, všem ředitelům destinačních agentur, informačním centrům, hoteliérům, restauratérům i CzechTourismu.“

Více turistů přijelo také do Krušných hor. Podle ředitelky Destinační agentury Krušné hory Evy Maříkové to v příštím roce může být ještě významně lepší než letos. „Krušné hory mají šanci, že se dostanou na Seznam světového dědictví UNESCO. Zařadí se tak po bok památkám v centru Prahy. Očekáváme, že zápis na seznam světového dědictví bude znamenat nebývalý rozvoj cestovního ruchu. Zájem o Krušné hory by se měl zvýšit především u zahraničních turistů. To s sebou přinese také nová pracovní místa, rozvoj podnikání a dotace, které plynou na údržbu památek,“ říká Eva Maříková. V Krušných horách o zápis na seznam usiluje „Hornická kulturní krajina Krupka“, která zahrnuje například Městskou památkovou zónu Krupka spolu s kaplí sv. Wolfganga na Komáří hůrce nebo štolou Starý Martin. Dále například vrch Mědník v Měděnci, důl Mauritius v Hřebečné, Jáchymov a Horní Blatná.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!