V babyboxu našli Markétku

0
467

V babyboxu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem se našlo další miminko. Tentokrát to byla holčička, která dostala jméno Markétka.

Miminko v babyboxu objevili zdravotníci ve čtvrtek 27. 10. 2016 v 10.18 hodin. Holčičku interně zdravotníci pojmenovali Markétkou. „Děvčátko bylo do babyboxu bylo odložené oblečené a umyté. Po přijetí měřilo 53 cm a vážilo 2920 gramů. Holčička je v současné době hospitalizována na ústeckém novorozeneckém oddělení. Zdravotní sestry vyrozumí sociální pracovnice, které rozhodnou, kam bude miminko dále umístěno,“ uvedla hlavní sestra Masarykovy nemocnice Markéta Svobodová.

Malá „Markétka“ je již šestým novorozencem, který byl odložen za sedm let existence babyboxu v ústecké Masarykově nemocnici. „Miminko vybavíme takzvaným ,Kufříkem pro život´, který obsahuje oblečení děťátka, otisk ručičky – nožičky, dudlík, záznam o konkrétním dni a podobně. V ústecké Masarykově nemocnici ho dávají zdravotní sestry miminkům určeným k adopci již dva roky,“ dodala Markéta Svobodová.

Babyboxy jsou instalovány ve všech pěti nemocnicích, které Krajská zdravotní, a. s., spravuje. Jsou tedy v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Chomutově a také v mostecké nemocnici. Zde je babybox k dispozici od roku 2010. Doposud do něj byla odložena čtyři miminka. Poprvé se tu miminko objevilo v listopadu roku 2011. Další dvě tu pak zdravotníci našli v roce 2012. Naposledy to bylo v únoru roku 2015.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!