V horách přibývají informační turistická centra

0
861

Do sítě informačních turistických center v Krušných horách přibude od března jedno nové. Bude přímo na hranicích s Německem v horském Brandově. Sloužit má především německým turistům, kteří se vypraví na českou stranu Krušných hor.

Informační turistické centrum se zřizuje na hranicích obce. „Chceme vyjít vstříc turistům z Německa, kteří k nám často přichází. Spolupracujeme přitom s penzionem Na Čáře, kde bude informační turistické centrum umístěno a které také bude zajišťovat jeho provoz. Partnerem je nám Destinační agentura Krušné hory, která při rozjezdu činnosti poskytla propagační materiály pro turisty,“ uvedl starosta obce Jiří Mooz.

Informační turistická centra v horách jsou velkou pomocí pro turisty, kteří do hor zavítají. „Na hranice jsme proto dodali materiály v německém jazyce, především mapu Krušných hor s legendou v NJ, turistickou brožuru Města Podkrušnohoří, kde se návštěvníci hor dozvědí, co nabízí města pod horami, a brožuru Do Krušných hor bez bariér, která je určena pro seniory a hendikepované turisty a navádí je, kde a jak mohou aktivně strávit dovolenou nebo jen jeden den v Krušných horách s ohledem na jejich pohybový hendikep,“ doplnila ředitelka Destinační agentury Krušné hory Eva Maříková. V Krušných horách a v městech pod horami je v současné době 25 informačních turistických center. Zcela nové bude otevřeno už v březnu také v Krupce.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!