V knihovně začíná oprava atria

0
797

V mostecké knihovně se začíná s opravou atria. Problematická dlažba, která propouští vodu, se vymění za novou a odolnější. Havarijní stav se tak po dlouhé době konečně vyřeší.

S opravou se začíná na terase atria knihovny už v těchto dnech. „Několik let se tato záležitost stále odsouvala a nijak neřešila. Stav zde už přesáhl únosnou míru. Chceme zastavit degradaci budovy a zamezit dalším škodám. Proto je nezbytné, aby se podlahy atria opravily ještě teď,“ uvedl nedávno k havarijnímu stavu primátor Jan Paparega. Opravy se ujme společnost Euromont Group, která předložila cenovou nabídku ve výši 1 375 882,75 Kč s DPH a stala se vítězem veřejné zakázky.

Terasa je v současnosti vytvořena z kamenných dlaždic pokládaných do betonového lože, přičemž v ploše terasy jsou patrné dřívější pokusy o zabránění zatékání do jednotlivých vrstev terasy. Odvodnění zajišťují čtyři terasové vpusti. „Všechny sondy, jak do vrstev terasy, tak do vpustí, potvrdily zatékání srážkové vody. Postupně budou vybourány všechny vrstvy terasy až na stávající hlavní hydroizolační vrstvu,“ sdělila k průběhu oprav tisková mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková. Hlavní hydroizolační vrstva zůstane ale zachována a to kvůli blížícímu se ročnímu období. Bude totiž sloužit jako pojistná hydroizolace. Poté bude následovat položení několika hydroizolačních vrstev z různého materiálu. „Povrch bude tvořen keramickou slinutou mrazuvzdornou dlažbou. Při realizaci budou přijata opatření omezující vliv nevhodného ročního období,“ doplnila mluvčí Sedláčková.

Původně se zvažovala i možnost zastřešení atria, což by zatékání rovněž řešilo. Tato varianta by ale znamenala zcela odlišné náklady. „Zastřešení atria by bylo vhodnou variantou. Nechceme ale do starého a energeticky náročného gigantu investovat navíc prostředky s ohledem na to, že by se knihovna měla v brzké budoucnosti přestěhovat do nového Repre,“ sdělil ještě primátor Paparega.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!