V Krajské zdravotní diskutovali o informačních zdrojích a knihovnictví

0
650
Pod záštitou 1. náměstka hejtmana Stanislava Rybáka, do jehož kompetence spadá i oblast zdravotnictví, proběhla ve čtvrtek v ústeckých přednáškových prostorách Vzdělávacího institutu Krajské zdravotní 1. Krajská konference informačních zdrojů a knihovnictví, kterou zahájil generální ředitel společnosti Petr Fiala.
 „Jsem rád, že mohu být osobně přítomen zakládajícímu ročníku této konference, která se do budoucna jistě stane tradicí. Vždyť informační zdroje a knihovnictví ke Krajské zdravotní jako k největšímu poskytovateli zdravotní péče v regionu neodmyslitelně patří,“ řekl na úvod Petr Fiala s tím, že daná problematika je mu blízká už od dětství, kdy se jí profesně zabýval jeho otec.

Jak v zahajovací prezentaci vysvětlil vedoucí Střediska lékařské knihovny Krajské zdravotní Martin Černý, odborná knihovna se specializovaným fondem je součástí Vzdělávacího institutu společnosti. „Cílovou skupinou číslo jedna v distribuci materiálů jsou pro nás studenti,“ dodal Martin Černý. Jeho slova potvrzovali i účastníci konference, kterými byli především studující. Mezi dalšími odbornými tématy v programu byly například informace o Národní lékařské knihovně, představila se rovněž Severočeská vědecká knihovna či Vědecká knihovna Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem.

Středisko lékařské knihovny Krajské zdravotní patří k jednomu z největších zdrojů lékařských a zdravotnických informací v Ústeckém kraji. Služby Střediska lékařské knihovny jsou všem zaměstnancům Krajské zdravotní poskytovány bezplatně, jako podpora k jejich zákonnému i individuálnímu celoživotnímu vzdělávání, a v rámci veřejných knihovnických a informačních služeb jsou nabízeny i externím uživatelům – studentům i pedagogům Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, středních a vyšších odborných zdravotnických škol, odborníkům Zdravotního ústavu, EUC Kliniky Ústí nad Labem, Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje, společnosti Doctus, privátním lékařům, odborné zdravotnické veřejnosti  a všem zájemcům o zdravotnické informace.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!