V Litvínově se slavilo čtvrt století městské policie

0
1584

Oslavy pojala litvínovská městská policie jako velké společné cvičení všech složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje. Cvičení probíhalo přímo v centru města a bylo se na co dívat. Předvedli se nejen strážníci, ale také hasiči, zásahová jednotka, zdravotničtí záchranáři a armáda.

Parkoviště v ulici Školní bylo v pátek plné. Svou techniku tu rozložily všechny složky IZS Ústeckého kraje. Dokonce najel i obrněný vůz Pandur Armády České republiky. Nechyběli psovodi s ukázkami výcviku psů, sebeobrana, velmi ostrý zásah Zásahové jednotky Policie ČR proti ozbrojeným pachatelům loupeže, hasiči po improvizované autonehodě otevřeli auto doslova jako krabičku od sardinek. Všem ukázkám přihlížely stovky dětí z litvínovských základních škol. Po skončení akce se všechny uniformy přesunuly do zámku Valdštejnů. Tady se děkovalo a oceňovalo. Za spolupráci poděkoval velitel Městské policie Litvínov Zdeněk Urban postupně Územnímu odboru Policie ČR, krajským psovodům, Hasičskému záchrannému sboru Ústeckého kraje, Zdravotnické záchranné službě Ústeckého kraje, Jednotce sboru dobrovolných hasičů Litvínov, za podporu pak 1. náměstkovi hejtmana Ústeckého kraje Martinu Klikovi a vedení Ústeckého kraje a symbolicky i vedení města Litvínov. Ocenění převzali strážníci za 15, 20 a 25 let služby. Čtvrt století u Městské policie Litvínov slouží Josef Havlík, Zdeněk Urban, Radka Bártková a Renáta Brabcová. „Všem složkám Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje, které se podílely na společném cvičení v rámci oslav 25. výročí Městské policie Litvínov, a všem dalším organizátorům děkuji. Akce se mimořádně povedla,“ poděkoval na závěr velitel Zdeněk Urban.

První debaty o potřebě vzniku městských policií se datují do let 1990 a 1991. Ve společnosti vzrůstala kriminalita, policie procházela změnami, udržet pořádek bylo obtížné. V té době pomáhala s bezpečností také armáda.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!