V Litvínově zahajuje provoz samoobslužná bezkontaktní myčka aut

0
1015

Konec poničenému autolaku, na kterém se podepsaly kartáče z automatických myček, představují samoobslužné bezkontaktní myčky aut. Taková se už během září otevře v Litvínově v Nádražní ulici. Zvládne naráz pojmout čtyři auta téměř za každého počasí.

Přesný den zahájení provozu myčky bude zveřejněn na Facebooku LUMA Car Wash. Sledovat Facebook se vyplatí. Prvním třem, kteří na oznámení zareagují a dají mu svůj laik, věnuje firma věrnostní kartu nabitou pěti sty korunami.

Své auto tu můžete umýt kdykoliv ve dne i v noci každý den v roce. Pokud pojedete z nádraží, přejedete vlakové koleje, pak myčku najdete po pravé straně naproti areálu bývalého Shoelleru. Provoz zcela nového zařízení je plně ekologický. Dříve, než se voda z myčky dostane do kanalizace, je ve speciálních čističkách a odkalovačích zbavena špíny i chemických příměsí. Provoz je NON STOP. V provozovně je přítomen personál, celá provozovna je střežena kamerovým systémem, k dispozici je wi-fi a možnost zakoupit kávu a další nápoje.

Jak to funguje

Řidič v automatu zvolí délku mytí, zaplatí kovovými mincemi nebo bezkontaktní platební kartou a zvolí jeden z pěti programů. Ty může během mytí libovolně měnit a přepínat. Na výběr má mezi studenou a teplou vodou, odmašťovacím roztokem na mytí skel a předních masek, mikropráškem určeným pro hlavní mytí a voskem. Interiér vozidla je možné vysát, u myčky je také klepadlo koberečků. „Máme zkušenost z podobných zařízení v jiných městech, že si řidiči své auto rádi umyjí sami. Pokud by ale někdo chtěl tuto práci přenechat zkušené obsluze, může. Náš personál je k dispozici denně podle zájmu zákazníků, případně je možné na místo obsluhu přivolat telefonem,“ říká Karel Říha ze společnosti LUMA Litvínov. Jedna minuta provozu myčky vyjde na 10 korun, a to pro všechny programy bez rozdílu. „Na důkladné umytí auta všemi programy většinou stačí osm až deset minut,“ doplnil Karel Říha.

Co s velkými auty?

Nová myčka LUMA v Litvínově má výšku 3,5 metru. Bez problému tu proto umyjete i auta větších rozměrů. Po umytí mohou auta doschnout na odstavném parkovišti. Zařízení je připraveno na velký zájem řidičů. Má samostatný vjezd i výjezd, které zaručují, že nebude docházet ke kolizím.

Mytí po celý rok, ale co v zimě?

Myčka funguje do osmnácti stupňových mrazů. Podlahy stejně jako stříkací pistole jsou vyhřívané. Problém není ani nedostatek drobných. U myčky najdete měničku. Případně je možné využít věrnostní kartu, kterou lze dobíjet přímo na místě.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!