V Městských sadech se vzpomínalo na válečné veterány

0
134

Městské sady v Ústí nad Labem se staly v pondělí 11. listopadu dějištěm pietního aktu k uctění válečných veteránů. Věnce k pomníku položili hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček, Petr Nedvědický, primátor statutárního města Ústí nad Labem či ředitel Krajského vojenského velitelství Ústí nad Labem Petr Gajdoš.

Vzpomínkové akce se zúčastnil za kraj také předseda výboru pro kulturu a památkovou péči Jaroslav Dubský a předseda výboru pro sociální věci, bezpečnost a sociálně vyloučené lokality Dominik Hanko. „Nikdy bychom neměli zapomenout na lidi, kteří ve válkách nasazovali vlastní životy. Měli bychom si těchto lidí velmi vážit. Čest jejich památce,“ řekl při vzpomínkovém aktu hejtman Oldřich Bubeníček.

Jedenáctý listopad je den věnovaný památce všech válečných veteránů. Slaví se celosvětově jako Den veteránů nebo Den vzpomínek. Termín byl vybrán symbolicky, neboť toho dne roku 1918 v 11.00 hodin bylo ve štábním vagóně vrchního velitele dohodových vojsk francouzského maršála Foche v Le Francport u severofrancouzského města Compiégne podepsáno příměří mezi Spojenci a Německem, jímž byly na západní frontě ukončeny boje 1. světové války. Symbolem Dne veteránů se stal květ vlčího máku

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!