Homerlive
http://www.homerlive.cz/v-osobnostech-roku-sklar-i-krajska-zdravotni/

V Osobnostech roku sklář i Krajská zdravotní
Čtenářská anketa Osobnost roku Ústeckého kraje 2015 je u konce a má už své vítěze. V pátém ročníku uspěli i kandidáti Krajské zdravotní, a.s., a zvláštní cenu si odvezli i hokejisté litvínovské Vervy.

V krajské soutěži, o jejichž vítězích rozhodují i občané, získal ocenění Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., pod jehož vedením se největšímu zaměstnavateli v Ústeckém kraji daří zvyšovat kvalitu zdravotní péče a měnit image společnosti u veřejnosti.

Vítězem kategorie management a podnikání se stal předseda představenstva společnosti AGC Flat Glass Czech Teplice a viceprezident evropské skupiny Asahi Glass Pavel Šedlbauer. Hlasující čtenáři i porota ocenili jeho dlouhodobý osobní přínos ve sklářském průmyslu, podpoře a rozvoji technického školství a mládežnického sportu.

Osobností roku Ústeckého kraje 2015 v kategorii veřejná správa je Petr Pípal, starosta města Dubí, vítězem kategorie kultura Vladimír Šavel junior, ve sportu patří prvenství Štěpánu Vachouškovi, kapitánu FK Teplice a kategorie dobrý skutek má rovněž dvě vítězky. Staly se jimi Lenka Černá, předsedkyně Dobrovolnického centra Ústí nad Labem, a Veronika Kašáková, předsedkyně nadace Nadání a dovednosti, určená dětem z dětských domovů. „Porota navíc udělila zvláštní ceny Janu Schramlovi za rozvoj robotického centra chirurgie, která patří ke špičkám v tomto oboru v rámci ČR, týmu HC Verva Litvínov a v neposlední řadě Kateřině Skokanové a Martině Chvojkové za záchranu lidského života,“ informovala Lucie Dosedělová z kanceláře hejtmana Ústeckého kraje.
Post date: 2016-02-11 09:56:40
Post date GMT: 2016-02-11 08:56:40