Homerlive
http://www.homerlive.cz/v-polovine-cervence-se-pojede-specialized-enduro-race-kliny/

V polovině července se pojede Specialized Enduro Race Kliny
Loňský závod MTB seriálu Enduroserie, jemuž poprvé poskytl zázemí Sportareál Klíny, se konal téměř v polovině října. Teploty lehce nad nulou, mrholení, občas déšť a banda promrzlých cyklistů, ohřívajících se u provizorních táboráků. Tak nějak vypadal závodní víkend. A nakonec pořadatelé, i přes nástrahy počasí, slyšeli v podstatě jen samé kladné ohlasy.


Letošní závod bude nejspíš trochu jiný. Termín je totiž posunut na 15. - 16. července, je tedy docela možné, že se dočkáme opačného extrému. MTB závody, které se v letních měsících jezdí po Krušných horách, už byly nejednou svědkem situace, kdy teploměr v horní stanici lanovky ukazoval třicítku už v dopoledních hodinách.


Další změny, které závodníky čekají, budou přímo na trati. Krušné hory nabízí poměrně bohaté množství variant, kudy vést transfery i samotné měřené úseky. Z tohoto důvodu bude více než polovina tratě inovovaná. Závodní okruh bude dlouhý zhruba 30 km, bikeři na něm absolvují 5 měřených úseků. Z toho dva budou přímo v bikeparku na Klínech, kde bude možné k dopravě na start jedné RZ využít lanovou dráhu. Zbývající tři „erzety“ se pojedou v okolí sport areálu Klíny.


Transfery i měřené úseky budou využívat částečně trasy krušnohorských MTB závodů a turistické stezky. Závodníci zavítají například na Mračný vrch, Střelnou, projedou také okolo Janovské přehrady nebo Flájské obory. K jedné rychlostní zkoušce bude částečně využita DH trať podél nedaleké sjezdovky v Meziboří. Přílišné technické náročnosti by se neměl nikdo bát, například bikepark, který lemuje sjezdovku, je v létě hojně využívám i méně technicky zdatnými cyklisty, kteří zde často tráví letní odpoledne s celou rodinou.


A právě pro ty, kteří se nepovažují za zkušené enduro závodníky, bude opět připravena o jednu RZ zkrácená verze - kategorie Hobby. Časový limit bude stanoven až před závodem, podle situace na trati. Každopádně během transferů mezi jednotlivými RZ bude dostatek času na odpočinek, občerstvení, příp. na údržbu kola. Trať bude plně vyznačena v sobotu 15. července od 10.00 hdin, od tohoto času bude povolen trénink.


Účastníci se mohou přihlásit na web www.ceskaenduroserie.cz , nebo osobně v kanceláři závodu ve Sportareálu Klíny v sobotu 15. července mezi 15. a 18. hodinou. V den závodu 16. července je možné se přihlásit od 8.00 do 9.00 hodin. První závodník odstartuje v 9 hodin, další budou následovat v půlminutových intervalech.

 
Post date: 2017-06-30 09:40:20
Post date GMT: 2017-06-30 08:40:20