V úvodním zápasu Černí andělé přehráli Olomouc

0
1337

Házenkářky DHK Baník Most vykročily do nového ročníku WHIL správnou nohou. Černí andělé totiž hned v úvodním utkání nové sezony porazili házenkářky Olomouce rozdílem třinácti branek. Před začátkem střetnutí převzala kapitánka týmu Lucia Mikulčík šek od generálního ředitele Vršanské uhelné Vladimíra Roučka, kterým společnost vyjádřila podporu klubu do nové sezony.

Domácí na hřišti dominovali po celou dobu utkání. V prvním poločase si vypracovali desetibrankový náskok a bezpečný odstup si udržovali i ve druhé půli. Bojovný výkon Olomouce nestačil hráčkám z Hané ani na zásadnější korekci výsledku. Nová akvizice týmu Černých andělů, loni nejužitečnější hráčka interligy, Sára Kovářová se uvedla v Mostě šestibrankovým střeleckým výkonem. Ikona mostecké ženské házené, Hana Martinková, se v zápase rozloučila s Černými anděly ve velkém stylu. Olomouci nadělila se dvěma tréninky čtyři branky.

„Odehráli jsme velmi dobrý první poločas, ve kterém jsme měli obranu s útokem vyrovnanou. Splnili jsme hodně taktických věcí. Pak jsme vyšli z rytmu, prostřídali jsme a rozházeli to. Druhý poločas jsme vstoupili do zápasu třemi dvouminutovými tresty po sobě, ale zvládli jsme to. Jsem strašně šťastný za tým. Příprava se ukázala, že byla dobrá. Jsem také moc rád za Hanku Martinkovou, že s dvěma tréninky odehrála takový zápas, ve kterém dala čtyři branky. Příprava na Michalovce začíná zítřejším dnem, až si rozebereme dnešní zápas. S našimi posilami jsem spokojený. Sára Kovářová dokázala, že je na pravé spojce doma. Můžeme se na ni velmi spolehnout. Adriana Míšová se dostávala do zápasu postupně, potřebovala trochu čas. Ale to je logické, když jsme hráli proti Olomouci. U Terezy Eksteinové to je velká spolehlivost, mohu jí vytknout jen jeden dvouminutový trest. A Adéla Stříšková byla disciplinovaná,” konstatoval po utkání trenér Mostu Peter Dávid.

DHK Baník Most – DHK Zora Olomouc 32:19 (17:7). Nejvíc branek: Jeřábková 7, Kovářová 6, Borovská 4. Sedmimetrové hody: – 4/4. Vyloučení: 3:3. Diváci: 875.