Více řidičů do autobusové a nákladní dopravy

0
786

Také Ústecký kraj trápí nedostatek profesionálních řidičů autobusů a kamionů. Proto v létě loňského roku uzavřel Ústecký kraj s dalšími partnery Regionální sektorovou dohodu v oblasti autodopravy, výchovy a vzdělávání profesionálních řidičů. Jedním z jejích cílů je realizace certifikovaného pomaturitního studia na dvou středních školách v Ústeckém kraji, ze kterého vzejdou řádně proškolení řidiči s příslušným řidičským a profesním průkazem a jistotou zaměstnání. O postupu při naplňování této dohody jednali v úterý 10. ledna v Chomutově zástupci krajského úřadu, hospodářské komory, ČESMAD BOHEMIA a přibližně 15 dopravních firem a dopravců.

„Nedostatek profesionálních řidičů trápí plošně celou republiku. V tomto oboru by našlo uplatnění několik tisíc zájemců. Firmy ale logicky dávají přednost zkušeným a proškoleným uchazečům s profesním průkazem. V Ústeckém kraji přistupujeme k problému aktivně a připravili jsme proto Sektorovou dohodu. Díky dohodě, spolupráci všech zúčastněných a možnostem dvou zapojených škol budou poskytnuty zájemcům zkušenosti a potřebné vědomosti. Absolventům to umožní získat průkaz a vstoupit na trh práce jako plnohodnotný a připravený řidič, o kterého budou mít dopravní firmy zájem,“ vysvětlil smysl dohody náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.

Firmám byl představen model spolupráce, který byl již dříve projednán a na kterém se shodli ČESMAD a zapojené školy. Následně proběhla diskuse a distribuce dotazníků zástupcům firem, aby školy získaly konkrétnější představu o budoucí spolupráci na úrovni škola-firma, firma-žák. Celkově z jednání vyplynul zájem firem podílet se na projektu. Další jednání, na kterém mají být předloženy konkrétní nabídky, proběhne v druhé půlce ledna, tentokrát ve Střední průmyslové škole stavební a technické škole v Ústí nad Labem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!