Vítězem prvního dostihu sezony Montjeu Third

0
360

Dostihové závodiště Hipodrom Most v sobotu vstoupilo do nové sezony mítinkem, který byl věnován Jaroslavu Podolanovi, zakladateli jezdeckého střediska v nedalekých Svinčicích a jednomu z těch, kteří se zasloužili o to, že na Velebudické výsypce vznikl rekultivací jedinečný areál. Zahajovací den letošního roku měl na programu šest dostihů a jeden atraktivní závod poníků.

V hlavním dostihu, rovině II. kategorie na 2 000 metrů, triumfoval Montjeu Third s žokejem Milanem Zatloukalem v sedle. Ten si pro vítězství doběhl lehce, před Fantasticadventure (ž. Jiří Palík) a Glavalinem (ž. Jiří Chaloupka). Výsledky dalších dostihů:

Cena Paramo, rovina na 1 200 m: 1. Trins (ž. David Liška). Cena dostihového klubu, rovina na 1 600 m: 1. Kissi Sturm (ž. Jakub Pavlíček). Cena Jockey Clubu ČR, rovina na 1 800 m: 1. Ondreáš (ž. Jiří Palík). Cena Hipodromu Most, rovina na 2 200 m: 1. Rumba (Pavlína Filipová). Cena amatérských dostihových jezdců, rovina na 1 600 m: 1. Armanino (am. Ivana Machačová).

Příznivci turfu se v Mostě opět sejdou v květnu, kdy je na pořadu Jarní cena města Mostu a v pořadí již osmnáctý memoriál Dr. Frankenbergera, v jehož posledním ročníku zvítězil budoucí vítěz Českého derby, ryzák Joseph ze stáje Dr. Charvát. Ve stejný den se pak ještě uskuteční neméně významný 23. memoriál Vlastimila Smolíka pod záštitou první dámy České republiky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!