Vybydlený dům se zřejmě zbourá

0
1331

Jeden ze zničených a vybydlených domů ve 2B na Podžatecké padne k zemi. Město se rozhodlo zdemolovat blok č. 31 v Seifertově ulici.

Projekt na demolici bloku 31 už je ve fázi zpracování s termínem dokončení do 31. 5. 2017. Cena projektové dokumentace je 44 286 korun včetně DPH. „Je to nejnižší cenová nabídka podaná ve výběrovém řízení, a to společností ABS – stavební společnost, která se stala vítězem veřejné zakázky,“ informoval tiskový mluvčí mosteckého magistrátu Petr Baraňák. Předpokládané náklady na demolici objektu činí kolem třech a půl milionu korun. „Přesné náklady na demolici objektu stanoví ale až rozpočet z projektové dokumentace,“ doplnil tiskový mluvčí. Prostředky na zbourání domu by mohlo město získat z dotací ministerstva pro místní rozvoj v rámci programu na demolici objektů ve vyloučených lokalitách. „Vyhlášení výzvy, vycházíme-li z výzvy vyhlášení v loňském roce, předpokládáme 18. 10. 2017. Uzávěrka příjmu žádostí je pak do konce roku 2017,“ informoval Petr Baraňák.

Demolice bloku 31 by mohla přijít na řadu nejdříve v příštím roce, a to v závislosti na přidělení dotace. „Na pozemku po zdemolovaném domě město zatím nepředpokládá výstavbu žádného objektu, pouze sadové úpravy,“ potvrdil ještě mluvčí Baraňák.

Co s blokem 34? Nové bydlení!

Blok 31 je jedním ze tří vybydlených domů, které v této oblasti stojí v těsné blízkosti a které město odkoupilo od soukromého vlastníka, jenž tu plánoval sociální byty. Pro zbývající dva objekty se ale také rýsují plány, které by měly podpořit výstavbu nového bydlení. Blok č. 35 město prodává Mostecké bytové, která zde hodlá vybudovat rezidentní bydlení (informovali jsme v minulém vydání). Stejně tak by mohlo nové bydlení vzniknout i v bloku č. 34. „V bloku č. 35 vybudujeme nové byty, které by tu mohly vzniknout do dvou let. Zájem bychom do budoucna měli i o druhý dům, směrem k bývalé Besedě. Na jeho opravu a vytvoření nového bydlení bychom mohli získat prostředky z nájemného v bloku 35. Přepokládáme, že by mohlo být v řádu 1,8 milionu korun ročně. Naše představa je, že bychom zde udělali obdobné byty a oba bloky by se v budoucnu mohly propojit a uzavřít v rezidentní zónu. Vybudovat by se tu mohlo nějaké posezení, pergola, parkovací místa atd.,“ prozradil možné plány do budoucna ředitel Mostecké bytové Jaroslav Kudrlička, zároveň ale dodal, že myšlenka ohledně bloku 34 ještě nebyla oficiálně projednávaná ani s představenstvem společnosti ani s akcionářem, tedy s městem Most. „Jako záměr mi to však připadá logické. Rekonstrukcí bloku 34 by tato lukrativní lokalita získala ucelený ráz, občané pak další možnost bydlení na kvalitativně vyšší úrovni, než třeba poskytují mostecká sídliště,“ je přesvědčen ředitel Mostecké bytové.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!