Výzva pro řidiče: Přesvědčte se, že máte dobře zajištěný vůz!

0
129
Strážníci se často setkávají s případy nezajištěných vozidel. V uplynulém týdnu řešili čtyři události
Při monitorování parkoviště před nákupním centrem Kaufland operátor městského kamerového dohledového systému zpozoroval vozidlo, které má otevřené zadní dveře za spolujezdcem a v blízkosti vozidla se nikdo nenacházel. Na místo byla vyslána hlídka strážníků, kteří zjistili, že je auto uzamčeno centrálním zamykáním, nejeví známky násilného vniknutí, a dveře zavřeli.
Na linku 156 oznámil oznamovatel, že na tř. Budovatelů je zaparkované stříbrné vozidlo Audi, u kterého je otevřené okno. Hlídka strážníků na místě zjistila otevřené zadní okno cca 30 cm. Přes operační středisko zjistili strážníci majitele vozidla, kterého se hlídka snažila kontaktovat v místě trvalého bydliště. Muž však nebyl zastižen. Jeden ze službu konajících strážníků poté informoval kolegy, že má telefonický kontakt na majitele a vyrozuměl ho, aby si vozidlo zabezpečil.
Další oznamovatel oznámil na tísňovou linku městské policie, že viděl zaparkované osobní vozidlo, jehož majitel zapomněl klíče v zámku u dveří řidiče. Hlídka strážníků zjistila majitele vozidla a kontaktovala ho v místě bydliště. Majitel se dostavil k vozidlu, zkontroloval, zda nebylo něco odcizeno a automobil zabezpečil.
Na linku 156 oznámila oznamovatelka, že na placeném parkovišti v ulici J. E. Purkyně je zaparkované vozidlo, u kterého jsou otevřené dveře u spolujezdce. Strážníci na místě zjistili, že vozidlo nebylo otevřeno násilným způsobem a uvnitř nebylo nic poškozeno. Hlídka na místě pořídla fotodokumentaci a poté osobní automobil zavřela a zabezpečila.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!