Z deníku Městské policie Litvínov

0
165

Byt otevřou jen v přítomnosti nájemníka

Na strážníky se obrátila žena se žádostí o otevření bytu na Koldomu. Byt patří jejímu otci, který si poškodil zámek a nemůže dveře otevřít. Strážníci na místě zastihli pouze ženu. Zámek zjevně poškozený nebyl. Otec ženy, kterému byt patřil a také v něm bydlel, na místě nebyl. V té době byl v práci. Strážníci ženě vysvětlili, že byt bez přítomnosti jeho obyvatele otevřít nemohou.

Rotvajler se proháněl po pozemku

Strážníky přivolal muž, na jehož zahradu v Horním Jiřetíně přišel cizí rotvajler. Strážníci na místě zjistili podle čipu majitele psa. Rotvajlera naložili do auta a odvezli majitelce, která rovněž bydlela v Horním Jiřetíně. Ta zaplatila pokutu.

Opilec na dětském hřišti

U dětského hřiště v ulici Valdštejnská si kolemjdoucí všimli opilce, který tu seděl na lavičce. Strážníci na místě zastihli opilého muže s lahví alkoholu, ze které upíjel. Může z hřiště vykázali. Řešen byl pro přestupek pití alkoholu na dětském hřišti.

Opilec mlátil psa

Strážníky přivolali lidé k restauraci v NS Máj. Opilý muž tu měl bít svého psa. Strážníci na místě zastihli opilce i se psem. Muže vyzvali k prokázání totožnosti. Ten ale odmítl spolupracovat a z místa chtěl odejít. Strážníci ho zadrželi a nasadili mu pouta. Muž se stále aktivně bránil. Ke ztotožnění ho převezli na služebnu Policie ČR. Psa bez zranění předali v místě bydliště opilce majitelce. Jednalo se o matku opilého muže. Druhý den hlídka přijela zkontrolovat, zda je pes v pořádku a neprojevilo se případně vnitřní zranění. Pes bez újmy. K hlídce se přihlásil muž, který stihl vystřízlivět. Za své chování se omluvil, uznal přestupek a zaplatil pokutu.

Zloděje poznali na kamerovém záznamu

Dva muži ukradli alkohol za 1100 Kč v Tescu. Ostraha přivolala strážníky až ve chvíli, kdy už zloději v obchodě nebyli. Při prohlídce kamerového záznamu ale strážníci zloděje poznali. Na místo přivolali Policii ČR, které poznatek i se jménem a adresou zloděje předali.

Narušená dodávka

Hodinu po půlnoci si hlídka městské policie všimla dodávky zaparkované ve Studentské ulici. Dodávka měla otevřené boční dveře. Pod vozidlem bylo rozházené nářadí. Strážníci zkontaktovali majitele firmy, které dodávka patří. Ten ale bydlí v jiném městě. Strážníkům předal adresu bydliště řidiče dodávky. Sám mu několikrát volala, ale nepodařilo se mu ho vzbudit. Strážníci v místě bydliště řidiče probudili. Ten zkontroloval dodávku a zajistil ji. Nic se neztratilo.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!