Z jednání Zastupitelstva Litvínova

1
1126
Jsme proti inkluzi

Litvínovští zastupitelé na svém posledním jednání schválili žádost o dotaci na zpracování místního akčního plánu vzdělávání. Mezi povinná opatření v rámci místního akčního plánu vzdělávání patří také inkluze a podpora dětí a žáků ohrožených školním neúspěchem. To byl také důvod, proč pro žádost o dotaci nehlasovali zastupitelé z klubu sociální demokracie. Zastupitelé z Otevřené radnice sice hlasovali pro, později ale uvedli, že hlasování sice nejde změnit, ale oni jsou proti inkluzi a se žádostí na místní akční plán vzdělávání proto nesouhlasí.

Pozemky škole

Zastupitelé schválili svěření přilehlých pozemků hamerské základní škole. Škola o pozemky dlouhodobě pečuje a udržuje je. Škole svěřilo město i pozemek na vytvoření ekostezky a venkovní třídy. Podmínkou ale je, aby škola zachovala pietní charakter pomníku, který se na pozemku nachází a udržovala ho.

Dotace na rozhlas

Zastupitelé schválili podání žádosti o dotaci na varovný rozhlas. Ten se rozhodlo město pořídit po loňské havárii v Unipetrolu. Před hlasováním zastupitelé dlouze diskutovali a nebyli jednotní v názoru. „Tento systém nepovažuji za přínosný, zatíží nás provozními náklady,“ varoval Roman Ziegler (ANO). Pro rozhlas se vyslovil Jiří Biolek (STAN), který považuje rozhlas za lepší varování, než například SMS systémem. „Každý krok k bezpečnosti obyvatel je přínosný a bude jen dobře, když ho uděláme,“ uvedl Martin Klika (ČSSD). Litvínov už začátkem roku spustil systém varovných SMS. Zatím se do něj přihlásilo pouze šest set lidí z Litvínova.

Osadní výbor nepodpořen

Janovský osadní výbor ze svého středu navrhl jednohlasně na předsedu výboru Martinu Vettermannovou. Volbu členů osadního výboru ale nepodpořili zastupitelé. Ani po opakovaném hlasování většinou neodhlasovali návrh osadního výboru. Proti byli koaliční zastupitelé, pro opozice. Bez výhrad pak schválili za člena kontrolního výboru Oldřicha Jedličku a Rostislava Tomáše za člena finančního výboru.

1 komentář

  1. Nějak Vám tam vypadly 2 nejzásadnější věci, které se řešily přes 1,5 hodiny – plavecký bazén a most přes Mezibořskou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!