Z města zmizí stará dětská hřiště

0
450

Město prostřednictvím technických služeb likviduje staré zpevněné plochy mezi domy, které sloužily na míčové hry nebo na nich bývaly sušáky a klepadla. Herní plácky by tak měly zmizet například z Výsluní i od domů ve dvoustovkách.

Do konce roku by mělo z Mostu zmizet také i jedno z centrálních hřišť, a to z okolí stovek v ulici W. A. Mozarta. Hlavním důvodem jeho odstranění je jeho častý vandalismus a ničení zdejších atrakcí.

Už několik let pokračuje město v likvidaci starých a poničených školních hřišť. V současnosti bylo na tuto činnost z rozpočtu uvolněno více finančních prostředků, a proto dojde na likvidaci hned několika starých a město hyzdících zpevněných ploch. „Na území města Mostu se nachází 109 asfaltových ploch. V současné době se budou likvidovat vybrané plochy v lokalitách bloků 200 a 600,“ potvrdil Luboš Imr z Technických služeb města Mostu. Část ploch zůstane zachovaná a dojde k jejich postupným opravám, část jich zanikla při jiné výstavbě a část ploch bude zlikvidovaná. „Jedná se převážně o plochy, které jsou ve velmi špatném technickém stavu, nebo nevyhovují normám a jejich opravy by byly příliš nákladné,“ podotkl dále Luboš Imr.

Obdobně takto bylo v minulosti zrušeno několik normám neodpovídajících dětských hřišť. Děti tím ale o možnost hraní si na hřištích prý nepřicházejí. „V Mostě je dostatek kvalitních dětských hřišť a u každé ze základních škol bylo navíc vybudováno multifunkční sportovní hřiště,“ připomněla tisková mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková. Zlikvidované plochy budou upraveny, zavezeny zeminou a následně osety trávou. „Jiné využití se prozatím nechystá. Plochy určené k zachování, jsou postupně opravovány, dává se na ně nový asfaltový povrch a jsou lajnovány, aby mohly být využity k míčovým hrám,“ uvedl dále Luboš Imr.

Před likvidací hřišť oslovilo město už v roce 2008 vlastníky bytových domů, zda by neměli zájem o odkoupení herních prvků, a to za symbolickou částku 1 koruny za jeden kus hracího prvku. „Současně jim také město nabídlo výpůjčky části pozemků, na nichž se tyto prvky nacházejí. Odezva však byla minimální, ze zhruba 230 nabídek projevili vlastníci domů zájem v řádech jednotek,“ podotkla tisková mluvčí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!