Homerlive
http://www.homerlive.cz/zaci-mostecke-skoly-navstivili-oblast-zakarpati/

Žáci mostecké školy navštívili oblast Zakarpatí
Šestnáct žáků a studentů Vyšší odborné školy ekonomické, sociální a zdravotnické, Obchodní akademie, Střední pedagogické školy a Střední zdravotnické školy, Most navštívilo oblast Zakarpatské Ukrajiny. A to díky Ústeckému kraji a Ústecko – zakarpatské agentuře. Ta zajišťovala pro školu veškerý servis.

O svých zážitcích se žáci podělili na úřadě přímo s hejtmanem Ústeckého kraje Oldřichem Bubeníčkem. Dvoudenní návštěvu si všichni zúčastnění pochvalovali. „Moc děkuji Ústeckému kraji za skvělou příležitost. Pro naši školu to byla výzva. Jsme školou, která míří do Evropy, a proto jsme rádi, že naši žáci mohli na pár dní poznat nejen jinou kulturu, ale také především odlišné metody vzdělávání. Přesvědčili se, jak funguje na východě školství a výuka oborů, které na mostecké škole momentálně studují,“ uvedla ředitelka školy Jitka Hašková.

Kromě Užhorodské národní univerzity se také vydali na lékařskou fakultu, zavítali do Krajanského spolku Klub T. G. Masaryka a navštívili též město Koločava, kde pobýval Ivan Olbracht a napsal zde příběh Nikola Šuhaj loupežník. V neposlední řadě zavítali do Domu regionu (neboli Českého domu) v Užhorodu, který loni osobně otevřel hejtman Bubeníček spolu s předsedou oblastní rady ukrajinské Zakarpatské oblasti Michailem Rivisem.

 

Ústecký kraj navázal kontakty s představiteli Zakarpatské oblastní rady již v roce 2016, kdy se uskutečnily vzájemné návštěvy představitelů obou regionů. O rok později byl Zastupitelstvem Ústeckého kraje schválen text Dohody o spolupráci mezi Ústeckým krajem a Zakarpatskou oblastní radou.
Post date: 2019-05-23 07:41:17
Post date GMT: 2019-05-23 05:41:17