Zaměstnanci Unipetrolu přispěli na Dětský domov Most 97 tisíci korunami

0
546

Zaměstnanci rafinérské a petrochemické skupiny Unipetrol vybrali v rámci každoroční charitativní sbírky Splněná přání už počtvrté finance pro Dětský domov Most. Letos se pro něj podařilo nashromáždit více než 97 tisíc korun. Celkově letošní sbírka zaměstnanců Unipetrolu v pěti lokalitách vynesla 367 tisíc korun.

Symbolický šek v hodnotě 97 052 korun převzala za Dětský domov Most jeho ředitelka Marcela Stütz. „Darované peníze využijeme především na prázdninové pobyty našich dětí. Uhradíme dětské kulturní akce a samozřejmě také zmodernizujeme vybavení našeho domova. Už se na to moc těšíme,“ uvedla ředitelka dětského domova. „Jsem velice rád, že jsme v rámci tradiční sbírky Splněná přání již počtvrté podpořili mostecký dětský domov. Přímá a konkrétní pomoc v místě působení funguje nejlépe,“ vysvětluje Jiří Hájek, ředitel firemní komunikace skupiny Unipetrol a dodává: „I my jsme dostali na oplátku dárek – vlastnoručně vyrobené dárky z keramiky od desetileté Nikolky.“

Sbírka Splněná přání zaměstnanců skupiny Unipetrol se koná každoročně od roku 2011. Letos sbírka vynesla 367 tisíc korun. Vybrané prostředky byly rozděleny mezi pět neziskových organizací. „Naše podporované stálice jsou dětské domovy v Mostě a Kralupech a také Středisko rané péče v Pardubicích. Loni jsme spolupráci rozšířili o Centrum Kociánka v Brně a letos jsme oslovili Centrum Mělník spadající pod Fokus Praha. Pomáháme tak v okolí všech našich výrobních závodů,“ vyjmenovává Jiří Hájek, ředitel firemní komunikace skupiny Unipetrol. Souhrnný výtěžek ze všech sedmi ročníků charitativní sbírky činí 1 598 000 korun.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!