Zastupitelé byli ve při kvůli Sklípku

0
1766

Za zlomek odhadní ceny neprodali zastupitelé na posledním jednání Radniční sklípek. Rozhodli se, že záměr prodat historickou budovu první litvínovské radnice vyhlásí znovu a počkají na vyšší nabídku. S prodejem této kulturní památky nesouhlasí ČSSD, ODS ani Sdružení Litvínováci. Jednotná není ani koalice.

Litvínov se nejprve snažil pronajmout restauraci v přízemí objektu a sám provozoval galerii v horních patrech. O pronájem ale neprojevil nikdo zájem. Od ledna, kdy se galerie natrvalo přemístila do zámku Valdštejnů, je objekt zcela prázdný. V minulém roce nejprve dostalo město nabídku od společnosti OSSEG HOLDING ve výši 3, 7 milionu Kč. V Radničním sklípku plánovala společnost provozovat restauraci a minipivovar. Protože je ale odhadní cena kulturní památky 7,7 milionu, zastupitelé prodej neschválili. Město hledalo kupce dál. V obálkové metodě se znovu přihlásil zájemce úzce spjatý se společností OSSEG HOLDING. Tentokrát ale nabídl o dva milióny korun méně, tedy 1,7 milionu.

„Město tento objekt nepotřebuje. Několik let se ho neúspěšně pokoušíme pronajmout. Pokud ho neprodáme, musíme za dvě stě tisíc korun opravit střechu a každý rok dávat dvě stě tisíc korun na jeho údržbu. Navrhuji objekt zájemci prodat,“ navrhl Vlastimil Doležal (STAN). S jeho návrhem nesouhlasili ani jeho koaliční partneři a ani opozice. „Je zřejmě čirou náhodou, že se přihlásil sponzor uskupení STAN a je také náhoda, že zastupitel za STAN navrhuje prodej za 1,7 milionu, když na stole byla nabídka o dva milióny vyšší a odhadní cena je dokonce 7,7 milionu,“ vysmál se návrhu člena koalice Daniel Volák (ODS). Zastupitelský klub za ODS nesouhlasí s prodejem Radničního sklípku ani za vyšší cenu. „Nepovažuji tento historický majetek města za zbytný. Radniční sklípek má pro Litvínov významnou historickou hodnotu a měl by být v majetku města zachován,“ apelovala na zastupitele Helena Zemánková Týřová (ODS). Místostarosta Milan Šťovíček (STAN) ale upozornil, že zastupitelstvo už jednou záměr prodat Radniční sklípek schválilo. Otázkou nyní je pouze za kolik a komu. Při hlasování ale také návrh svého stranického kolegy Vlastimila Doležala nepodpořil. Město nyní znovu vyhlašuje záměr Radniční sklípek prodat.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!