Homerlive
http://www.homerlive.cz/zavitejte-do-rozmana-na-krest-knihy-gymnazium/

Zavítejte do "Rozmáňa" na křest knihy Gymnázium
Oblastní muzeum v Mostě zve na křest humoristického románu "GYMNÁZIUM" mosteckého rodáka a patriota Václava Budinského. Křest se uskuteční 25. září v 17 hodin v Divadle Rozmanitostí v Mostě.

V rámci křtu knihy budou mít návštěvníci možnost ji zakoupit za zvýhodněnou cenu 100 korun (plná cena je 333 korun). Vstupenky na křest za 50 korun si mohou zájemci zamluvit a zakoupit v pokladně Divadla Rozmanitostí, či v pokladně Městského divadla v Mostě. Román Gymnázium vychází už podesáté. Poprvé vyšel tajně v období totality jako samizdat v počtu čtyřiceti výtisků. Dvakrát vyšel v největším českém nakladatelství Euromedia. Jedná se o unikátní dílo, které spojuje nadčasové, humorně prezentované otázky dospívání a středoškolského studia s reálnými postavami a silnými autobiografickými prvky.
O autorovi

PhDr. Václav Budinský, spisovatel, básník, malíř, publicista a konzultant, prožil mládí v Mostě. Absolvoval tamní Gymnázium, o kterém napsal stejnojmenný humoristický román. Vystudoval Filozofickou fakultu UK, kam se po letech vrátil jako vysokoškolský učitel. Zabýval se problematikou způsobu života se speciálním zaměřením na humor, gastronomii, erotiku a možnosti ovlivňování pocitů, nálad a hodnotových orientací.

Založil vědu humorologii a také bubuismus, který je definován jako souhrn netradičních vědních disciplín, jako specifický přístup k realitě a jako koncepce originálního způsobu života.

Jedná se o zvláštní systém propojující realitu, originální mystifikace a recese, který si zažertoval i se svým tvůrcem, který za totality vydával každoročně několikastránkové bubuistické blahopřání k novému roku pro své známé a studenty. Jednou ho však nějaký „dobrák“ poslal na Ústřední výbor Komunistické strany Československa, kde vzbudilo velký rozruch. Vedoucí oddělení vysokých škol zavolal děkanovi a zakladatel bubuismu na fakultě ihned skončil.

Po odchodu z fakulty do roku 1989, a ještě krátce po té, se živil jako umělec ve svobodném povolání v oboru mluvené slovo. V současné době mimo psaní knih, kterých vydal již více než sedmdesát, působí jako konzultant v oboru marketingu, efektivní komunikace a kreativní metodologie a také jako autor řady projektů. Je spoluzakladatelem firmy TopLiveCzech, která se zabývá špičkovou gastronomií a uvedla do života systém hodnocení luxusních restaurací zlatými lvíčky. Založil i Ústav pro gastronomii a regionální produkty.

Z jeho rozsáhlé tvorby vzbudily tituly věnované humoru a také Slovník štěstí a pohody. V této publikaci nabízí netradiční způsoby překonání stresu a optimální cestu k psychické vyrovnanosti. Podobným cílům má sloužit i kniha Obrazy pozitivní energie, která vznikla ze 120 olejomaleb. Jedná se o část velkého projektu, v rámci kterého dostanou svůj nepostradatelný prostor i slova.

Román Gymnázium vychází už podesáté. Poprvé vyšel tajně v období totality jako samizdat v počtu čtyřiceti výtisků. Dvakrát vyšel v největším českém nakladatelství Euromedia. Jedná se o unikátní dílo, které spojuje nadčasové, humorně prezentované otázky dospívání a středoškolského studia s reálnými postavami a silnými autobiografickými prvky.

 
Post date: 2018-09-09 14:35:19
Post date GMT: 2018-09-09 12:35:19