Ze Zlína i z Třince se Litvínov vrátil s prázdnou

0
327

Z mise na Moravu se extraligový HC Verva Litvínov vrátil bez bodu. Na ledě Zlína prohrál těsně 3:2 a v Třinci domácím Ocelářům 5:1.

Zvlášť prohra ve Zlíně mrzí. V samotném závěru sice Lukeš vyrovnal, ale v posledních sekundách utkání vstřelili domácí gól z brankoviště a Litvínov tak o možný bodový zisk přišel. Na Čajkově stadiónu prohrál po patnácté za sebou!

„Dostali jsme dvě zbytečné branky, oběma se dalo předejít. Při první špatná organizace hry v obranném pásmu, při druhé gól po špatném střídání. Hráče jsme upozorňovali na to, že právě z takových situací bude Zlín chtít rozhodnout. Postupně jsme se dostávali do zápasu po první třetině, kdy jsme měli málo střel. Ve druhé jsme se zlepšovali. Prohrávali jsme potom, nechtěli jsme odsud odejít bez bodu a vsadili jsme na aktivitu. Zaslouženě jsme se dočkali vyrovnání, ale závěr zápasu jsme absolutně nezvládli. Hrubá chyba v obranném pásmu a pak situace u branky, nepřehledná, na kterou se musíme ještě podívat. Neubojovali jsme to a je to velká škoda, protože tu šanci jsme měli. Proti čemu náš kapitán po gólu protestoval? Nevím, ještě jsem s ním nemluvil, ale tím jak došlo k sérii dorážek, došlo k ataku holí našeho brankáře, který vlastně nemohl v brankovišti chytat. Nevím, jaké je přesně to pravidlo, ale soupeřovi hráči na něj vytvořili opětovný tlak a on neměl možnost chytat. Takhle bych to viděl ze střídačky,“ řekl po utkání trenér Litvínova Radim Rulík.

To zápas v Třinci vyzněl celkem jednoznačně pro domácí, kteří nechali hráče Vervy vstřelit jedinou branku. Jejím autorem byl Válek.

„Hráli jsme dva zápasy ve dvou dnech za sebou, Třinec měl volno, zápas si předehrál a byl na nás odpočatější. Soupeř byl dnes jednoznačně lepší. Lépe bruslil, měl víc šancí, dal góly. Zaslouženě vyhrál,“ komentoval zápas stručně a výstižně Rulík.

Aukro Berani Zlín – HC Verva Litvínov 3:2 (1:0, 0:1, 2:1). Branky a nahrávky: 6. Rih. Bukarts (Illo), 46. Rob. Bukarts (Ondráček) – 27. Hanzl (Černý), 57. Lukeš (Hübl). Rozhodčí: Hejduk a Kika. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. Oslabení: 0:1. Zásahy: Kašík 20 – Kantor 24. Diváci: 4 308.

Oceláři Třinec – HC Verva Litvínov 5:1 (1:0, 2:0, 2:1). Branky a nahrávky: 10. Svačina (Dravecký, Marosz), 29. Hrňa (Rákos), 32. Rákos (Marcinko, Růžička), 42. Dravecký (Svačina), 56. Hrňa (Marcinko, Růžička) – 46. Válek. Rozhodčí: Kika a Hribik. Vyloučení: 5:7. Využití: 3:0. Zásahy: Hrubec 23 – Kantor 41. Diváci: 4 191.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!