Žhavá novinka: MOSTEČTÍ LVI postupují z krajského přeboru do II. ligy!

0
351

Dnes, 13. března, dorazila informace, že mostecký hokejový klub MOSTEČTÍ LVI postupuje z úrovně krajského přeboru do II. ligy (bez kvalifikace). Oficiální dopis se očekává ve čtvrtek. Informovalo o tom vedení hokejového klubu MOSTEČTÍ LVI. Po vyhraném nedělním zápase nešetřil mostecký primátor Jan Paparega pochvalou.

Kdybychom nevěřili, nikdy do toho nepůjdeme!

Krajská hokejová liga zná svého vítěze. V neděli večer se totiž podařilo dotáhnout do cíle jeden velký sen. Na začátku sice bylo spousta otazníků a obav, zda-li se to podaří a jestli to celé vůbec má smysl. Risk byl v tomto případě zisk. Mostečtí lvi zvítězili a ve své historicky první sezoně vytřeli zrak všem soupeřům.

Nižší hokejové soutěže jsou a vždy byly velkou neznámou. Favorité, kteří válcují soupeře vysokým rozdílem ve skóre, najednou prohrají s outsiderem. Tempo není vždy takové, jako vidíme na televizních obrazovkách při utkáních profesionálů, ale o to větší chuť a nasazení hráči předvádějí. Při vstupu nového celku do Krajské hokejové ligy nikdo nemohl tušit, jak se budou zápasy vyvíjet a jak nakonec mostecký hokejový „experiment“ dopadne. Kdybychom nevěřili, že vznik nového týmu a jeho nasazení do Krajské ligy má smysl, tak bychom do toho nikdy nešli.

Zápasů, které Mostečtí lvi odehráli v této sezóně a ve kterých doslova deklasovali své soupeře, byla většina. Rozdíl ve skóre byl mnohokrát několika brankový a již od prvních kol se začala rýsovat velká senzace. Když se Lvi ocitli na prvním místě v tabulce, tak se začalo šuškat o možném úspěchu. Šli jsme do toho s tím, že se postoupí. Sport v Mostě podporujeme, řekl bych automaticky. Někdy je těžké prostředky sehnat, ale myslíme si, že je to povinnost. Mostečtí lvi nám po jejich nedělní výhře dokázali, že sport a hokej zvláště, má u nás ve městě velkou tradici. Byla by škoda nechat ležet ladem stadion i sny mnoha fanoušků o hokejovém klubu. Navíc máme nové vzory pro malé kluky.

Na stránkách statutárního města Mostu se již v minulém týdnu, tedy ještě před nedělním úspěchem nechal slyšet náměstek Marek Hrvol: „S podporou mládeže a dobrou prací trenérů třeba jednou vrátíme 1. Národní ligu zpět do Mostu.“ 

Otázkou zůstává kdy? Výkony Lvů totiž navnadily všechny příznivce hokeje a ti budou teď lační po dalších úspěších.

Mostečtí lvi jsou tedy nyní v Mostě novým pojmem a patří jim obrovský dík za skvělou reprezentaci. Město Most chystá na počest Lvů jedno překvapení. Bude se samozřejmě týkat hokeje a mělo by to být pěkné poděkování od vedení města směrem k hokejovému klubu a k fanouškům, kteří byli celou sezonu s týmem. Nepřestávali věřit. I když se to ve finálové sérii trochu zamotalo, tak na konci byl slyšet vítězný lví řev.

Primátor statutárního města Mostu
Mgr. Jan Paparega

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!