Známe vítěze Zlatého erbu. Most byl třetí

0
184

Ocenění pro vítěze krajského kola soutěže Zlatý erb, soutěže o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí, předal na slavnostním vyhlášení hejtman Oldřich Bubeníček. V letošním roce uspěla mezi městy Bílina, nejlepší stránku mezi obcemi má Nové Sedlo a se svou elektronickou službou pro sluchově postižené Tichá linka zabodovaly Litoměřice.

Tisková zpráva z 21. března 2019

 

 

 

Předseda odborné poroty a vedoucí odboru informatiky Jan Jelínek zmínil letošní změnu ve způsobu hodnocení: „Hodnocení se trochu zjednodušilo, protože povinně zveřejňované věci už skutečně mají úplně všichni. Proto jsme letos kladli důraz především na nápaditost, kreativitu a vzhled.“

 

„Webová stránka města nebo obce je především službou pro občany všech generací. I senioři si umí na dobrých a funkčních stránkách leccos vyhledat, pokud jsou uživatelsky přívětivé. Pokud se jim věnuje náležitá pozornost, zaslouží si ocenění,“ uvedl hejtman Oldřich Bubeníček.

 

Při oceňování nechyběla ani manažerka projektu Zlatý erb Jitka Hajžmanová.

 

Výsledky v jednotlivých kategoriích:

 

SMART CITY A NEJLEPŠÍ ELEKTRONICKÁ SLUŽBA

  1. místo: Litoměřice: https://www.tichalinka.cz/
  2. místo: Litoměřice: Utility report https://cz.mawis.eu/orp-litomerice/
  3. místo: Velemín: https://velemin.mobilnirozhlas.cz/

Postoloprty: http://www.postoloprty.nasekronika.cz/

 

NEJLEPŠÍ WEBOVÁ STRÁNKA OBCE

  1. místo: Nové Sedlo, www.nove-sedlo.cz
  2. místo: Panenský Týnec, www.panenskytynec.cz
  3. místo: Mnetěš, www.mnetes.cz

 

NEJLEPŠÍ WEBOVÁ STRÁNKA MĚSTA

  1. místo: Bílina, www.bilina.cz
  2. místo: Litoměřice, www.litomerice.cz
  3. místo: Most, www.mesto-most.cz

 

Do celostátního kola postupují město Bílina, obec Nové Sedlo a Litoměřice s elektronickou službou. Vítězové budou slavnostně vyhlášeni na konferenci ISSS 1. dubna 2019 v Hradci Králové.

Dvacátého prvního ročníku soutěže Zlatý erb se aktivně zúčastnily obce a města z celé ČR. Celkově se letos opět zapojilo všech 14 krajů České republiky. Do soutěže bylo přihlášeno 435 projektů včetně soutěžících o Cenu ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci. V Ústeckém kraji bylo přihlášeno 28 projektů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!