Homerlive
http://www.homerlive.cz/zona-joseph-ceka-na-novou-silnici-a-dalsi-fabriku/

Zóna Joseph čeká na novou silnici a další fabriku
Město bude stavět komunikaci v další části rozvojové zóny Joseph. Radní vyhlásili veřejnou zakázku na její výstavbu včetně vybudování inženýrských sítí. Radnice také jedná se dvěma vážnými zájemci o podnikání v Josephu.

„Připravujeme napojení a infrastrukturu k dalším plochám v zóně, abychom je měli připravené pro investory a mohli jsme je nabízet, respektive je už i nabízíme. Předpoklady na vybudování jsou v řádu 26 milionů korun bez DPH,“ informoval primátor Jan Paparega. Výstavba komunikace a další infrastruktury se zrealizuje podle zaktualizovaného projektu, který zajistila společnost Báňské projekty Teplice za zhruba sto padesát tisíc korun. Město tak zpřístupní pro případné další investory zbývající plochu ze stosedmdesátihektarové průmyslové zóny. Tyto pozemky by měly být pro podnikatele lukrativní mimo jiné, i protože se jedná o rovinatou plochu blízko vjezdu do zóny. Zónu navíc lépe zpřístupní i právě budovaný obchvat přes Velemyšleves.

Vedení města znovu jednalo v uplynulém týdnu s novými zájemci, jejichž příchod do zóny by se mohl stát realitou. „Jednáme aktuálně se dvěma investory, kteří mají velký zájem přijít k nám do zóny,“ potvrdil primátor Paparega. O jaký druh činnosti a výroby by se mělo jednat, ale zatím nechtěl konkretizovat. „Mohu zatím jen prozradit, že s jedním z investorů jsme jednali už dvakrát. Zatím ale ještě čekáme na to, jak se rozhodne jejich mateřská společnost. Ta zvažuje, zda umístit svou výrobu k nám, nebo do Polska. Termín jejich definitivního rozhodnutí se posunul a vědět bychom to měli do konce ledna,“ uvedl první muž města. Radnice před časem ale prozradila, že v případě tohoto investora by se mělo jednat o automotiv.

V případě druhého zájemce oblast činnosti město nekonkretizovalo. Již před časem se ale mluvilo o zájmu vybudovat v zóně datové centrum. „Tento zájemce už další snahy podnikat v Josephu neprojevil. Druhý investor, s nímž jsme jednali v těchto dnech, byla úplně jiná společnost,“ podotkl náměstek primátora Marek Hrvol.

Svíčky začnou stavět letos


V průmyslové zóně bude podnikat ale nový investor, a to společnost Yankee Candle Europe, Ltd., která tu už v tomto roce plánuje zahájit výstavbu závodu na výrobu voskových svíček a dalších aromatických prvků do domácnosti. Firma by měla zaměstnat na čtyři stovky lidí a to do tří let od zahájení provozu, tedy nejpozději do roku 2020. „Společnost splnila všechny nutné podmínky a nic tak nebrání podpisu kupní smlouvy, k níž by mělo dojít v nejbližších dnech,“ upřesnil ještě náměstek Hrvol. V zóně Joseph v současné době působí čtyři společnosti, hliníkárna Nemak Europe, AFSI, RAI Most a Starcam.
Post date: 2016-01-28 10:46:33
Post date GMT: 2016-01-28 09:46:33