Homerlive
http://www.homerlive.cz/divadlo-vymenilo-sedacky-diky-daru-komoranske-teplarny/

Divadlo vyměnilo sedačky díky daru komořanské teplárny
Postupnou obměnou prochází židle Komorní scény Městského divadla v Mostě. Díky dotaci od společnosti United Energy ve výši 80 tisíc korun mohla být část židlí, které již byly v kritickém stavu, nahrazena novými.

Žádost o finanční příspěvek na pořízení nových židlí pro divadlo přišla z města Mostu. Obnovu mobiliáře si přálo město zařadit jako jeden z projektů k podpoře do Smlouvy o spolupráci s naší společností pro letošní rok," sdělil Milan Boháček, ředitel United Energy.

"Jako pravidelný návštěvník divadla jsem se stavem židlí dobře obeznámen a mohu jen říci, že si výměnu za nové zaslouží. Rádi jsme městu a potažmo divadlu vyhověli," dodal Boháček.

Nové sezení si mohli diváci vyzkoušet při repríze představení "3 ženy". Mnozí z nich však změnu nezaznamenali.

"Na malou scénu se vejde až 170 židlí. Doposud jsme získali finance na výměnu zhruba poloviny z nich, proto jsme volili stejný typ a barvu. Teď jsou tedy židle promíchány a změnu z dálky nepoznáte. Ve výměně však chceme pokračovat. Je to otázka peněz," osvětlila Kateřina Machová, ekonomicko-obchodní náměstkyně divadla.

Komořanská teplárna se další podpoře v příštím roce nebrání.

"Prioritou naší společnosti je zejména podpora bezpečnosti obyvatel a vzdělávání. Nicméně ani podpoře kultury v regionu se nebráníme. Záleží tedy na městě či na samotném divadle, zda o podporu zažádají," doplnil Boháček.
Post date: 2019-10-10 16:13:45
Post date GMT: 2019-10-10 14:13:45