Divadlo vyměnilo sedačky díky daru komořanské teplárny

0
197
Na nových židlích v divadle diskutují Milan Boháček (United Energy) a Václav Hofmann, jednatel divadla. (foto město Most)

Postupnou obměnou prochází židle Komorní scény Městského divadla v Mostě. Díky dotaci od společnosti United Energy ve výši 80 tisíc korun mohla být část židlí, které již byly v kritickém stavu, nahrazena novými.

Žádost o finanční příspěvek na pořízení nových židlí pro divadlo přišla z města Mostu. Obnovu mobiliáře si přálo město zařadit jako jeden z projektů k podpoře do Smlouvy o spolupráci s naší společností pro letošní rok,“ sdělil Milan Boháček, ředitel United Energy.

„Jako pravidelný návštěvník divadla jsem se stavem židlí dobře obeznámen a mohu jen říci, že si výměnu za nové zaslouží. Rádi jsme městu a potažmo divadlu vyhověli,“ dodal Boháček.

Nové sezení si mohli diváci vyzkoušet při repríze představení „3 ženy“. Mnozí z nich však změnu nezaznamenali.

„Na malou scénu se vejde až 170 židlí. Doposud jsme získali finance na výměnu zhruba poloviny z nich, proto jsme volili stejný typ a barvu. Teď jsou tedy židle promíchány a změnu z dálky nepoznáte. Ve výměně však chceme pokračovat. Je to otázka peněz,“ osvětlila Kateřina Machová, ekonomicko-obchodní náměstkyně divadla.

Komořanská teplárna se další podpoře v příštím roce nebrání.

„Prioritou naší společnosti je zejména podpora bezpečnosti obyvatel a vzdělávání. Nicméně ani podpoře kultury v regionu se nebráníme. Záleží tedy na městě či na samotném divadle, zda o podporu zažádají,“ doplnil Boháček.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!