Homerlive
http://www.homerlive.cz/litvinov-hleda-opet-tajemnika/

Litvínov hledá opět tajemníka
Litvínov opět hledá tajemníka. Není to přitom tak dávno, co za poměrně bouřlivých událostí na křeslo tajemníka města dosedl Josef Skalický. Ten nyní končí a kolotoč s hledáním nového tajemníka se opět roztáčí.

Na jaře loňského roku skončil v Litvínově tajemník Valdemar Havela. Starostka města Kamila Bláhová tenkrát vybrala z uchazečů Šárku Pinterovou, která byla v komunálních volbách na kandidátce ANO. Po bouřlivých diskuzích veřejnosti i některých neúspěšných kandidátů na tajemníka, kdy se ozýval především názor, že starostka nadržovala kandidátce ze své strany, bylo výběrové řízení zrušeno. V novém kole pak vybrala starostka Josefa Skalického. Ani ten se ale ve funkci tajemníka příliš neohřál. „Přijala jsem výpověď tajemníka k 31. říjnu,“ potvrdila Kamila Bláhová. „Ještě dva měsíce budu ve funkci a pak končím. Dostal jsem nabídku ze soukromého sektoru,“ vysvětlil Josef Skalický. Úředníci litvínovského městského úřadu jsou ale přesvědčeni, že za odchodem tajemníka stojí jeho neshody s vedením města. Nové výběrové řízení bude vyhlášeno v nejbližších dnech. O post tajemníka města se už roce 2015 ucházeli někteří zaměstnanci Městského úřadu Litvínov. Je předpoklad, že i tentokrát bude starostka Kamila Bláhová vybírat z kandidátů, mezi kterými se objeví i její úředníci. V jejich prospěch mluví znalost konkrétních problémů v Litvínově. Tajemník nesvázaný s městem má naopak výhodu v tom, že ho při rozhodování neovlivňuje minulost.

Nového tajemníka má také město Meziboří. Tady funkci tajemníka zrušil starosta města Petr Červenka po posledních komunálních volbách. Šéf úřadu ale starostovi nakonec chybí, a tak místo po letech opět obnovil. Při výběru tajemníka nešel starosta daleko. Sáhl mezi úředníky. Ve výběrovém řízení uspěla Kateřina Lipertová.
Post date: 2016-11-11 11:01:25
Post date GMT: 2016-11-11 10:01:25