Homerlive
http://www.homerlive.cz/novorozence-ohlidaji-diky-nadaci-krizovatka-nove-monitory-dechu/

Novorozence ohlídají díky Nadaci Křižovatka nové monitory dechu
Několik desítek nového přístrojového vybavení pro novorozence obdržela Krajská zdravotní díky sponzorským penězům. Monitory dechu putovaly do čtyř nemocnic Krajské zdravotní.

Čtyřicet jedna nových Apnea monitorů v celkové hodnotě 121 770 Kč od zástupkyň Nadace Křižovatka obdržela Krajská zdravotní pro Dětské oddělení Nemocnice Děčín, Novorozenecké oddělení, Oddělení dětské chirurgie a Dětskou kliniku Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, Dětské a dorostové oddělení Nemocnice Teplice a Dětské oddělení Nemocnice Chomutov.

První slavnostní předání 20 monitorů dechu a jednoho Apnea monitoru od Nadace Křižovatka proběhlo v prostorách dětského pavilonu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. „Monitory dechu se staly nezbytným vybavením našeho oddělení. Využíváme je k monitorování dechu zejména u nedonošených a nezralých novorozenců. Podložky se vkládají pod matraci v lůžku dítěte a čidla reagují na pohyb hrudního koše miminka. Monitory využívají nejen zdravotníci, ale stále častěji i maminky, které si je mohou zapůjčit po odchodu domů z porodnice. Vzhledem k nutné obnově přístroje vždy po dvou letech jsme moc rádi, že jsme díky sponzorům získali monitory nové,“ uvedl primář novorozeneckého oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Petr Janec.

Na Dětskou kliniku Masarykovy nemocnice putovalo dalších 5 monitorů dechu a jeden Apnea monitor na Oddělení dětské chirurgie – dětského úrazového centra Masarykovy nemocnice.

Deseti Apnea monitory dechu díky Nadaci Křižovatka také disponuje Dětské oddělení Nemocnice Děčín. Šesti těmito novými přístroji je vybaveno také Dětské a dorostové oddělení nemocnice Teplice. Zástupkyně Nadace Křižovatka zavítaly také do Nemocnice Chomutov, aby předaly 4 kusy monitorů dechu na dětské oddělení. „Monitory dechu jsou citlivé přístroje, které mají omezenou životnost. Proto hledáme podporu u sponzorů a dárců i v jednotlivých regionech, abychom pomohli zajistit kontinuální obnovu přístrojů v nemocnicích,“ uvedla Štěpánka Pokorníková, manažerka projektu Nadace Křižovatka.
Post date: 2016-06-30 20:23:13
Post date GMT: 2016-06-30 18:23:13