Novorozence ohlídají díky Nadaci Křižovatka nové monitory dechu

0
766

Několik desítek nového přístrojového vybavení pro novorozence obdržela Krajská zdravotní díky sponzorským penězům. Monitory dechu putovaly do čtyř nemocnic Krajské zdravotní.

Čtyřicet jedna nových Apnea monitorů v celkové hodnotě 121 770 Kč od zástupkyň Nadace Křižovatka obdržela Krajská zdravotní pro Dětské oddělení Nemocnice Děčín, Novorozenecké oddělení, Oddělení dětské chirurgie a Dětskou kliniku Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, Dětské a dorostové oddělení Nemocnice Teplice a Dětské oddělení Nemocnice Chomutov.

První slavnostní předání 20 monitorů dechu a jednoho Apnea monitoru od Nadace Křižovatka proběhlo v prostorách dětského pavilonu Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. „Monitory dechu se staly nezbytným vybavením našeho oddělení. Využíváme je k monitorování dechu zejména u nedonošených a nezralých novorozenců. Podložky se vkládají pod matraci v lůžku dítěte a čidla reagují na pohyb hrudního koše miminka. Monitory využívají nejen zdravotníci, ale stále častěji i maminky, které si je mohou zapůjčit po odchodu domů z porodnice. Vzhledem k nutné obnově přístroje vždy po dvou letech jsme moc rádi, že jsme díky sponzorům získali monitory nové,“ uvedl primář novorozeneckého oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Petr Janec.

Na Dětskou kliniku Masarykovy nemocnice putovalo dalších 5 monitorů dechu a jeden Apnea monitor na Oddělení dětské chirurgie – dětského úrazového centra Masarykovy nemocnice.

Deseti Apnea monitory dechu díky Nadaci Křižovatka také disponuje Dětské oddělení Nemocnice Děčín. Šesti těmito novými přístroji je vybaveno také Dětské a dorostové oddělení nemocnice Teplice. Zástupkyně Nadace Křižovatka zavítaly také do Nemocnice Chomutov, aby předaly 4 kusy monitorů dechu na dětské oddělení. „Monitory dechu jsou citlivé přístroje, které mají omezenou životnost. Proto hledáme podporu u sponzorů a dárců i v jednotlivých regionech, abychom pomohli zajistit kontinuální obnovu přístrojů v nemocnicích,“ uvedla Štěpánka Pokorníková, manažerka projektu Nadace Křižovatka.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!