Z jednání mosteckých zastupitelů

0
807
Dotace na vodovod

Zastupitelé schválili podání žádosti o úhradu nákladů na vodovod a retenční nádrž ve Sportovně rekreačním areálu Most Velebudice z patnácti ekomiliard na odstranění škod vzniklých před privatizací těžebních hnědouhelných společností. V roce 2006 podalo město žádost na výstavbu celého sportovně rekreačního areálu za sto devadesát miliónů korun. Získání tak vysoké dotace na celou akci už ale není reálné, a tak se město rozhodlo žádat alespoň čtrnáct miliónů korun na přivedení pitné a užitkové vody a vybudování retenční nádrže.

Divadlo je města

Městské divadlo v Mostě, spol. s.r.o. patří už celé jen Mostu. Město se stalo jediným společníkem po bezúplatném převodu podílu spolku Pontanus. Převod schválili mostečtí zastupitelé.

Prodávaly se pozemky i garáže

Zastupitelé schválili prodej deseti pozemků. Mimo jiné Dopravnímu podniku měst Mostu a Litvínova na třídě Budovatelů pod nástupišti tramvají. Dále město prodalo pozemek společnosti Lidl v ulici Velebudická pro výstavbu parkoviště pro zákazníky. Pozemky v Janově prodalo město Most městu Litvínov, které tu bude provádět úpravy komunikací. Směnilo také pozemek s SBD Krušnohor. Nově nabytý pozemek je určen na výstavbu parkoviště u Luny. Most také prodal halové garáže v ulici K. J. Erbena.

V Josephu nový investor

Zastupitelé schválili prodej pozemku v průmyslové zóně Joseph společnosti Atlas Box and Crating Company Ireland Ltd. na výstavu závodu na výrobu ekologických obalů. Ve svém závodě chce investor každý rok po dobu tří let vytvořit až třicet nových pracovních míst. Rozšířit stávající výrobní areály v zóně Joseph se rozhodla také společnost ALEVEN MOST. Záměrem společnosti je další rozšíření výroby pro nové modely automobilů a zřízení výzkumného a vývojového střediska. Vzniknout by mělo dalších více než sto nových pracovních míst.

Softball bez dotace

Neinvestiční dotaci od města nezískal SOFTBALL CLUB PAINBUSTERS MOST na organizační zabezpečení mezinárodní sportovní akce Evropský pohár žen v softballu – Most 2016. V loňském roce mostecký softballový klub úspěšně hostil mistrovství Evropy juniorů. V roce 2019 by se mělo v Mostě konat mistrovství světa mužů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!