Homerlive
http://www.homerlive.cz/primator-mostu-nove-podium-bylo-vraceno-mesto-zjistilo-zavazne-nedostatky/

Primátor Mostu: Nové pódium bylo vráceno, město zjistilo závažné nedostatky
Nové mobilní pódium, které Most pořídil před Vánocemi, vrátilo město  zpět dodavateli a odstoupilo od uzavřené smlouvy. Vrácení pódia zdůvodnil magistrát závažnými nedostatky, které byly v rámci provozu zjištěny.

Některé z parametrů, které město v rámci veřejné zakázky požadovalo, dodané zařízení nesplňovalo. Nejdůležitějším z kolizních parametrů je podle vedení města únosnost pódia, kterou požadovalo 500 kg/m2. Dodáno však bylo pódium se skutečnou nosností 350 kg/m2. „Stávající dodavatel nebyl schopen, po upozornění na nedostatky zjednat nápravu a dodat zařízení dle parametrů zadávací dokumentace. Z tohoto důvodu město od uzavřené smlouvy odstoupilo a zařízení vrátilo,“ vysvětluje primátor města Mostu Jan Paparega.

Odbor investic mosteckého magistrátu již zajišťuje aktuální průzkum trhu a připravuje veřejnou zakázku na dodávku nového mobilního pódia tak, aby mohlo být využíváno již v průběhu této sezony. Z důvodu delších dodacích lhůt se dodání nového zařízení předpokládá zhruba v polovině roku 2020.
Post date: 2020-01-16 15:05:17
Post date GMT: 2020-01-16 14:05:17