Primátor Mostu: Nové pódium bylo vráceno, město zjistilo závažné nedostatky

0
183

Nové mobilní pódium, které Most pořídil před Vánocemi, vrátilo město  zpět dodavateli a odstoupilo od uzavřené smlouvy. Vrácení pódia zdůvodnil magistrát závažnými nedostatky, které byly v rámci provozu zjištěny.

Některé z parametrů, které město v rámci veřejné zakázky požadovalo, dodané zařízení nesplňovalo. Nejdůležitějším z kolizních parametrů je podle vedení města únosnost pódia, kterou požadovalo 500 kg/m2. Dodáno však bylo pódium se skutečnou nosností 350 kg/m2. „Stávající dodavatel nebyl schopen, po upozornění na nedostatky zjednat nápravu a dodat zařízení dle parametrů zadávací dokumentace. Z tohoto důvodu město od uzavřené smlouvy odstoupilo a zařízení vrátilo,“ vysvětluje primátor města Mostu Jan Paparega.

Odbor investic mosteckého magistrátu již zajišťuje aktuální průzkum trhu a připravuje veřejnou zakázku na dodávku nového mobilního pódia tak, aby mohlo být využíváno již v průběhu této sezony. Z důvodu delších dodacích lhůt se dodání nového zařízení předpokládá zhruba v polovině roku 2020.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!