Letní setkání seniorů v námořnickém a pirátském stylu

0
872

Foto 01Na mosteckém hipodromu se konal již 19. ročník Letního setkání seniorů, tentokrát v námořnickém a pirátském stylu.

Zúčastnilo se přibližně 600 osob, mezi kterými byli senioři z jednotlivých zařízení MSSS v Mostě  a z Klubu seniorů v Mostě. Dále přijeli senioři z Bystřan, z Teplic, z Filipova, z Hostomic, z Chomutova, z Jirkova, z Kadaně, z Klášterce nad Ohří, z Líbeznice, z Litvínova, z Meziboří, z Podbořan, z Ústí nad Labem, ze Žatce a z Prahy.

Foto 02Celkem soutěžilo 39 tříčlenných družstev, z toho 6 domácích družstev v kategorii penziony pro seniory a domy s pečovatelskou službou, 5 domácích družstev v kategorii domovy pro seniory a 28 družstev hostů.

Senioři soutěžili v těchto disciplínách: Návrat mořských živočichů do vodní říše, Rybář, Mořská panna, Lov do sítě, Hod na kotvu, Hledání ztraceného pokladu, Spusťte plachtu, Bollo ball a disciplína Magistrátu města Mostu.

Letní setkání seniorů bylo zahájeno hromadnou rozcvičkou. Hlavním programem byla oblíbená hudební kapela Kladenská heligonka. Dále vystoupily seniorky
z MSSS v Mostě, seniorky z Litvínova či děti z Denního dětského rehabilitačního stacionáře, Střediska denní péče o děti do tří let věku v ul. Františka Malíka v Mostě.

Doprovodným programem mimo podium byla jízda na koních, koňský povoz, prodej ergoterapeutických výrobků či pejsci pod vedením p. Gaertnera. Úspěch sklidili také studenti ze Střední školy diplomacie a veřejné správy s tvořivou dílnou a ukázkou airsoftu.

V rámci akce věnovalo Statutární město Most seniorům posilovací stroje – rotoped, multifunkční recumbent a pedálovou pomůcku. Podporovateli Městské správy sociálních služeb v Mostě – příspěvkové organizace jsou Statutární město Most a Ústecký kraj.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!