Betlémské světlo rozzáří Most i jeho okolí

0
119
Skauti a skautky každý rok rozváží vánoční plamínek po celém Česku jako symbol míru, naděje a přátelství. Do Mostu jej skautští kurýři přivezou 17. prosince vlakem R-612 Krušnohor a poté bude možné si jej vyzvednout na několika místech Mostecka a okolí až do Vánoc.
Betlémské světlo je předvánoční služba skautů a skautek společnosti. Je symbolem míru, naděje a přátelství, v náročných časech, které v posledních letech prožíváme, připomíná, že právě pevné blízké vztahy a vzájemná pospolitost jsou tím, na čem může společnost stát i v těžších chvílích,” uvádí David Malát ze skautského střediska v Mostě.
Na mostecké nádraží dorazí vlak číslo R-612 Krušnohor s plamínkem zažehnutým v Betlémě dne 17. 12. 2022 ve 13:28. Od soboty 17. 12. je možnost vyzvednout si plamínek z Betléma na několika místech, která zajišťují mostečtí skauti, jako například na Lesné, v Oseku nebo Hoře svaté Kateřiny. V Mostě lze světélko vyzvednout 23. 12. 2022 od 16:00 do 18:00 na 1. náměstí.  Kromě české strany zajišťují mostečtí skauti i rozvoz Betlémského světla po německé straně Krušných hor.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!