Díky RE:STARTU chtějí obce v Ústeckém kraji demolovat chátrající budovy

1
1966
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ministerstvo pro místní rozvoj ukončilo příjem žádostí o dotace pro města a obce, které se potýkají s chátrajícími budovami. V programu Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách je připraveno 100 milionů korun. Dotace bude poskytována až do výše 80 % skutečně vynaložených uznatelných nákladů spojených s demolicí a její čerpání může být rozloženo do dvou let.

„Města se potýkají s chátrajícími budovami a nevyužívanými objekty, které se stávají centrem sociálních problémů. Reálně hrozí jejich zneužití různými spekulanty pro další sestěhování nepřizpůsobivých obyvatel. Řešením jsou demolice. Ministerstvo pro místní rozvoj tento program vytvořilo na popud Ústeckého kraje jako součást vládního programu RE:START. Výzva je vyhlášena již po třetí, ale za tu dobu se nám podařilo vyjednat navýšení dotace až na 10 milionů pro jednu obec. Podle nejaktuálnějšího seznamu přijatých žádostí chtějí obce a města Ústeckého kraje takto řešit 8 objektů. Zájem mají třeba Most, Teplice, Štětí,“ říká zástupkyně zmocněnce vlády Gabriela Nekolová.

Podmínkou dotace je, že obce a města musí takto vzniklé prostory zrevitalizovat tak, aby z nich měli místní obyvatelé prospěch – parky, dětská hřiště, parkovací místa apod. Možná je i výstavba objektu, který bude sloužit jinému účelu než je sociální bydlení. MMR již na demolice v Ústeckém kraji přispělo částkou 45 064 840 korun a pomáhá tak naplňovat vládní program RE:START.

1 komentář

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!