Domy ve 2B: Demolice nebo nové byty?

0
690

Pro opuštěné bloky v lokalitě 2B už existuje částečné využití. V roky opuštěných a zdemolovaných objektech by měly vzniknout nové byty. Nad jedním z prázdných objektů se uvažuje o demolici.

V současné době město zpracovává projektovou dokumentaci na demolici objektů v ulici J. Seiferta. „Jednu z budov jsme prodali. U zbývajících dvou objektů ještě není rozhodnuto, zda jeden z nich zbouráme. Zpracovává se ale projekt na demolici,“ připustil primátor Jan Paparega a upozornil: „Chceme být připraveni na výzvu na demolici budov, kterou jsme využili v Chanově. Chceme na to téma svolat pracovní skupinu, zda bourat, nebo vybudovat další bytový fond.“ V případě, že by se radnice rozhodla jeden z objektů zdemolovat, jednalo by se o objekt číslo 31. Cena projektové dokumentace na demolici tohoto bloku je 44 286 korun včetně DPH. „Je to nejnižší cenová nabídka podaná ve výběrovém řízení vítězem zakázky – společností ABS,“ informoval mluvčí mosteckého magistrátu Petr Baraňák. U této zakázky došlo k úspoře. Město počítalo s náklady zhruba osmdesát tisíc korun. Předpokládaná demolice by měla přijít na zhruba tři a půl milionu korun. Vyhlášení výzvy se předpokládá na říjen letošního roku s tím, že uzávěrka příjmu žádostí je do konce roku 2017.

V bloku 35 nové byty

Jisté ale zůstává, že v bloku č. 35 nové byty vzniknou. „Dům jsme prodali Mostecké bytové a zpracovává se projekt na její využití,“ potvrdil primátor Paparega. Mostecká bytová chce pokračovat v regeneraci této lokality a vybudovat zde zhruba přes dvě desítky nových bytů. „Vzniknou zde běžné nájemní byty na komerční bydlení,“ ujistil ředitel Mostecké bytové Jaroslav Kudrlička. Mimo jiné vysvětlil, že Mostecká bytová po rekonstrukci bloku nebude byty prodávat do osobního vlastnictví. Důvod je prý jediný – aby se nemohla (případným vznikem společenství vlastníků a možností nakládat s byty podle uvážení) měnit skladba nájemníků. „Jsem přesvědčen, že o bydlení v této lokalitě bude velký zájem,“ dodal ředitel Kudrlička.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!