Gamblers Most obhájili titul mistrů republiky a zahrají si Ligu mistrů!

0
836

Od roku 2014 byl zástupce DRFG Mostecké ligy, Gamblers Most, držitelem posledního klubového titulu mistrů republiky v malém fotbale. Po tomto ročníku se Asociace malého fotbalu ČR rozhodla upřednostnit namísto klubového soupeření, měření sil mezi výběry jednotlivých svazů v rámci DRFG Superligy malého fotbalu. Vzhledem k tomu, že však v rámci členské základny Asociace panovala i nadále poptávka po možnosti, bojovat o titul mistra republiky také v klubových barvách, vrátil se od tohoto roku na scénu opět hra o klubový titul mistra republiky. Soupeření o něj mělo podobu Českého národního poháru, jehož se mohli zúčastnit pouze nejlepší týmy z jednotlivých svazů.

Mostecká liga vyslala do boje o titul svého úřadujícího šampiona, tým Gamblers Most. Ti se vypravili do Havlovic ve složení: Bíro Ondřej – Dvořák Robert, Hendrych Patrik, Jelínek František, Kešner Ladislav, Koudelka Matěj, Macháček Michal, Macháček Zdeněk, Macko David a Polák Jakub.

Tato sestava vstoupila do bojů v jedné ze dvou šestičlenných skupin zápasem proti brněnskému vicemistrovi, týmu Restaurace Starobrno. V boji dokázali dosáhnout na remízu 2:2. V následujícím zápase zničili finalistu jihlavského ligového poháru tým ATIK Jihlava 5:0. V třetím utkání si Gambleři poradili s ostravským mistrem, družstvem Ostrava Zábřeh, 4:0. Následovalo těsné vítězství nad Lhotou u Lysic, v poměru 2:1 a poslední střetnutí ve skupině sehráli s týmem Ležák z Havlovického svazu. Ten Mostečtí deklasovali 8:1.

Následoval postup do čtvrtfinále z prvního místa. Zde Gamblers narazili na druhého finalistu jihlavského ligového poháru, SV AYL Jihlava. Toho překonali výsledkem 3:0.

Vinou výsledků v druhé skupině pak narazili Gambleři na druhého spolufavorita mistrovství republiky, vítěze pražského ligového poháru, tým Restaurace u Pecků, již v semifinále. Rozjetí zástupci Mostu však odmítli vzít na vědomí kvality soupeře a Restauraci u Pecků porazili 4:2.

Po této výhře už následovalo finále. Účast ve finále byla zároveň pozvánkou do premiérového ročníku Ligy mistrů, která bude mít podobu turnaje odehraného ve slovinském Mariboru ve dnech 23. – 25. září, za účasti týmů z celkem 28 zemí. Za ČR se zúčastní právě finalisté mistrovství republiky. Ve finálovém duelu Gamblers nakonec svého soupeře porazili 1:0, když o jejich výhře rozhodl kapitán Bíro. Podtržením mostecké dominance byl titul nejlepšího gólmana mistrovství republiky pro Ondřeje Bíra a nejlepšího hráče pro Matěje Koudelku, který zaznamenal hned 14 kanadských bodů (6 branek + 8 asistencí).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!