Konzervatoř v Teplicích má za sebou další úspěšný rok své činnosti

0
621
Big band teplické konzervatoře. Na konci května rozeznívali žáci školy v rámci projektu Hudba do ulic každým dnem ulice, podloubí i koncertní sály Teplic a přinášeli tak radost do prosluněných dnů počátku lázeňské sezony.

Konzervatoř v Teplicích svojí výjimečností a progresí vzbuzuje zvědavost již 46 let své existence. Proto nebude od věci blíže se podívat na nejzajímavější aktivity a úspěchy školy, kterou zřizuje Ústecký kraj.

Škola se prezentuje celou řadou koncertů. Minimálně jednou za měsíc se představují ti nejlepší mladí hudebníci a zpěváci v koncertním sále lázeňského domu Beethoven v rámci populárního koncertního cyklu Teplická konzervatoř se představuje… Velmi oblíbená je tradice každoročních Valentýnských koncertů.

Za zmínku stojí také ojedinělý koncertní projekt Orchestr severočeského divadla představuje mladé sólisty, který vznikl v rámci spolupráce školy se Severočeským divadlem v Ústí nad Labem. Vystoupili na něm sopranistka Michaela Steklá, klavíristka Jana Pochobradská, flétnistka Pavla Suchá, klarinetisté Kateřina Škardová a Jan Musil.

K aktivitám školy patří i mnoho komorních koncertů, kde se uplatňují sólisté i skvělé instrumentální ansámbly. „Nesmíme zapomenout na skvělý Big band teplické konzervatoře, který se pod vedením Lukáše Čajky skvěle vyprofiloval, o čemž svědčí druhé místo ve zlatém pásmu, kterou orchestr přivezl z Mezinárodního soutěžního hudebního festivalu v Děčíně,“ uvedl zástupce ředitelky školy Petr Matuszek.

Vizitkou Konzervatoře v Teplicích jsou i soutěže. Letošní první místo pro klarinetové trio v obsazení Kateřina Škardová, Pavel Klvač a Jana Pochobradská na Svirél 2017 International Music Competition and Festival ve Slovinsku. Sama škola pak každoročně pořádá dvě soutěže: soutěžní přehlídku s mezinárodním dosahem „Teplické flautohry“ (letos již 17. ročník) a národní klavírní soutěž „Beethovenovy Teplice“.

A co chystá teplická konzervatoř pro začátek dalšího školního roku? Hned v září to bude seminář jazzové zpěvačky Miriam Bayle a představení Purcellovy opery Dido a Aeneas ve Valdštejnském sále zámku Duchcov (23. září v 18 hodin). Pro listopad pak škola chystá výjimečný koncertní titul, a to Mozartovo Requiem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!