Litvínov má třetí NEJlepší knihovnu v Česku

0
498
Zástupci litvínovské městské knihovny při gratulaci ministra kultury Baxy k třetímu místu NEJlepších knihoven v ČR.
Litvínov se může pyšnit dalším velkým úspěchem. V uplynulých dnech v Zrcadlové kapli pražského Klementina převzal ocenění v soutěži Městská knihovna roku 2023, a to 3. místo.
Porota vyzdvihla hlavně důležitou roli ve vzdělávání, rozmanitou nabídku volnočasových aktivit pro všechny věkové skupiny a přátelský přístup, díky kterému se Městská knihovna Litvínov stala místem setkávání se silným komunitním životem.
Porotu zaujal zvláště inovativní program dětské herny a systematická práce s místními seniory.
„Městská knihovna Litvínov se stala uznávaným a živým centrem, kde se lidé setkávají, vzdělávají, navazují nová přátelství a posilují komunitní život. Schopnost knihovny Litvínov spojovat lidi a vést je k novým dobrodružstvím a objevům je bezpochyby INSPIRATIVNÍ. Skvělým projektem je DĚTSKÁ HERNA, která slouží nejen k informačně vzdělávacím lekcím pro školy a další vzdělávací instituce, ale také k organizaci volnočasových aktivit dětí. Najdeme zde kreativní a tvořivé dílny, stolní a deskové hry, gamebooky, práci s novými médii a technologiemi, jako je virtuální realita, 3D tiskárny a robotika. Součástí je TEEN-ZÓNA pro mládež od 15 let, nazvaná Komnata nejvyšší potřeby,“ stálo v hodnocení komise.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!