Litvínovští strážníci pomohli nemocné ženě

0
552

Pomohli nemocné ženě

Strážníky přivolal taxikář, který potřeboval pomoc se zákaznicí. Žena si taxi objednala, ale pak odmítala nastoupit a hlasitě křičela. Strážníci zjistili, že se žena léčí s panickou atakou a chtěla taxi odjet na polikliniku za svým psychiatrem. Nebyla ale schopna do auta nastoupit. Strážníkům se podařilo ženu uklidnit a odvezli ji k lékaři.

 

Domluvili mladým sportovcům

Strážníky přivolala žena, které vadilo, že si děti z nedalekého hřiště chodí močit na její plot. Strážníkům se na místě jeden z malých fotbalistů přiznal. Když strážníci dětem domluvili, šel se sportovec ženě omluvit.

 

Odhalili oheň ve vybydleném domě

Hlídka si při kontrolní činnosti v Janově všimla světla ve vybydleném domě v ulici Gluckova. V domě zastihli strážníci známého bezdomovce, který si tu rozdělal oheň, aby se zahřál. Oheň musel uhasit a z domu ho strážníci vykázali.

 

Bil svou partnerku, tak byl vykázán z bytu

Na pomoc přivolala strážníky žena z Meziboří, která čelila domácímu násilí ze strany svého partnera. Opilec ji nejen bil, ale ženu škrtil, a aby nemohla utéct, sebral jí klíče od auta. Na místo strážníci přivolali Policii ČR. Strážníci zatím násilníka zajistili a následně policistům předali. Později se do bytu strážníci vrátili, aby dohlédli, že si muž sbalí své věci a byt opustí. Policie ČR rozhodla, že bude hrubián vzhledem k domácímu násilí vykázán na deset dnů z místa bydliště.

 

Malá sovička skončila v záchranné stanici Falco

Strážníky přivolal muž, který našel mládě sovy vypadlé z hnízda. Pracovnice psího útulku na místě sebrala malého kalouse ušatého. Pro mládě si přijeli záchranáři ze stanice Falco.

 

Zabránili ženě, aby si ublížila

Strážník v civilu si ve večerních hodinách při jízdě po Podkrušnohorské ulici všiml zjevně opilé ženy, která s nožem v ruce šla přímo do silnice. Než stihl bezpečně zastavit, už ležela žena na silnici a nůž si přiložila k ruce. Strážník z obavy, že si chce žena ublížit, nůž ženě vyrazil z ruky a zaklekl ji. Před tím stihl přivolat na pomoc hlídku městské policie. Strážníci pak ženě pro její bezpečí přiložili pouta. Přivolaní záchranáři ženu vyšetřili, ale byla pouze opilá a nepotřebovala žádnou lékařskou pomoc. Ženu si převzala jí blízká osoba, která se o ni postarala.

 

Vyřešili nedorozumění s nezaplaceným benzínem

Strážníky přivolala obsluha čerpací stanice kvůli zákaznici, která odjela bez zaplacení. Podle SPZ strážníci zjistili majitelku auta. Tu pak kontaktovali. Žena potvrdila, že pohonné hmoty tankovala a zároveň si kupovala cigarety. Platila platební kartou a nekontrolovala zaplacenou částku. Nevšimla si tak, že obsluha čerpací stanice nenaúčtovala cenu tankovaného benzínu. Žena se vrátila a benzín doplatila.

 

Problémy s řidičem pod vlivem návykové látky

Hlídka si při kontrole Janova všimla projíždějícího vozidla, které řídil strážníkům známý muž, o kterém věděli, že užívá drogy a navíc nemá řidičské oprávnění. Auto zákonným způsobem zastavili. U muže pak provedli pozitivní test na přítomnost omamných a psychotropních látek. Na místo přivolali Policii ČR. Stejného muže strážníci řešili i později. V ulici Hamerská se rozhodl své vozidlo rozmontovat, položil ho přitom na bok. Z vozidla vytekly kapaliny a rozbila se okénka. Za znečištění veřejného prostranství muži strážníci udělili pokutu, místo musel uklidit.

 

Dopadli zlodějku

Krádež parfémů v prodejně oznámila městské policii vedoucí drogerie. Strážníci na místě zastihli zlodějku, která se snažila i s lupem utéct. Ženu dostihli a odvedli zpět do prodejny. Tady žena nejprve tvrdila, že parfémy koupila v jiné prodejně, pak se ale přiznala. Zboží bylo vráceno do prodejny. Zlodějku předali Policii ČR.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!