Mladí fotbalisté bojují o své místo v Regionální fotbalové akademii Ústeckého kraje

0
392
Sedmatřicet talentovaných fotbalistů z Ústeckého kraje se zúčastnilo výběrového kempu Regionální fotbalové akademie Ústeckého kraje, který byl velmi důležitý pro výběr hráčů ročníku narození 2006 do RFA Ústeckého kraje.

Projekt regionální akademie je už čtvrtý rok významně podporovaný Ústeckým krajem a městem Teplice a nabízí vynikající tréninkové podmínky nejlepším starším žákům v kraji. V areálu SK Roudnice nad Labem kluci strávili dva dny, během kterých absolvovali dva tréninky, atraktivní teambuildingovou hru a večerní neformální setkání se členy realizačního týmu.

„Klukům jsme představili celý projekt akademie, měli jsme na to dostatek času a v příjemné atmosféře jsme zodpověděli i spoustu otázek,“ řekl šéftrenér Akademie Tomáš Heidenreich. V Roudnici ale nebylo všechno jen o fotbale, všichni hráči ze širšího okruhu adeptů vstupu do Akademie prošli osobnostním testem a měli pohovor s trenéry. V průběhu dlouhého dvouletého procesu sledování bylo ve výhledu více než 70 hráčů, aktuálně je jich ve výběru téměř čtyřicet. Všichni jsou diagnostikováni fyzioterapeutkou Helenou Žilinskou, jejíž názor na pohybovou kulturu bude rovněž velmi důležitý. Dalším krokem bude Den otevřených dveří (16. dubna), na který bude nominace opět zúžená na 25 až 30 hráčů, nominace konečná bude oznámena v květnu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!