Na výstavby cyklostezky Ohře získal Ústecký kraj dotaci

0
173

Ministerstvo pro místní rozvoj rozhodlo o spolufinancování krajských projektů Cyklostezka Ohře v úseku Litoměřice – Bohušovice nad Ohří a Cyklostezka Ohře v úseku Libočany – Přívlaky z Integrovaného regionálního operačního programu. Výstavba by měla začít v září letošního roku.

„Tyto projekty zaměřené na rozvoj bezpečné a udržitelné dopravy představují důležitý  krok směrem k modernizaci infrastruktury a zvýšení atraktivity cyklodopravy v této lokalitě. Realizací výstavby úseků na Cyklostezce Ohře posílíme bezpečnost cyklistů a podpoříme udržitelnou dopravu s důrazem na ochranu životního prostředí,“ zdůraznil Michal Kučera, radní pro oblast regionálního rozvoje, zemědělství a rozvoje venkova Ústeckého kraje.

Úsek Litoměřice – Bohušovice nad Ohří

V rámci projektu bude vybudováno 3 761 m vyhrazené komunikace pro cyklisty, která  kvůli zvýšení bezpečnosti odvede cyklisty ze stávající trasy. Ta vede po komunikacích s vysokým provozem. Nová cyklostezka povede turisticky atraktivním územím údolí řeky Ohře. Předpokládaná výše celkových výdajů je 19,5 mil. Kč, příspěvek z prostředků EU je 16,6 mil. Kč, podíl Ústeckého kraje pak činí 2,9 mil Kč.

Úsek Libočany – Přívlaky

Zde dojde k vybudování 3 763 m vyhrazené komunikace pro cyklisty. Celková délka cyklostezky bude 5 034,134 m, a to včetně části cyklostezky, která bude ponechána s přírodním stávajícím povrchem bez úprav (cyklostezka zde prochází významnou přírodní lokalitou). Předpokládaná výše celkových výdajů činí 19,4 mil, z toho způsobilých 8,6 mil, příspěvek EU je 7,3 mil Kč a podíl Ústeckého kraje činí 1,3 mil Kč.

 Žádost do výzvy č. 35 – Infrastruktura pro cyklistickou dopravu předložil Ústecký kraj v dubnu 2023. Po úspěšném vyhodnocení a schválení všech podmínek bylo vydáno Ministerstvem pro místní rozvoj v březnu letošního roku Rozhodnutí o poskytnutí dotace.

 Předpokládaný termín realizace obou úseků je září 2024 – červen 2025.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!